Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Aktualizováno 7.6. 2017 13:21
Vyslechl si trest

Kamaráda zavraždil čajovým sáčkem! Pak se přidal k cirkusu

Zdroj: TV Nova

Dvanáct let. Tolik si odsedí 28letý Jozef Škvarka, který podle státního zástupce na začátku loňského roku v zahradní chatce ve Frýdku-Místku zavraždil svého kamaráda. Jeho smrt si navíc pojistil a do krku mu vsunul sáček se sypaným čajem. Policie ho dopadla o několik měsíců později v cirkusu.

8. února muž popíjel levné víno v zahradní chatce se svým kamarádem. Jenže pak se pohádali a Škvarka podle obžaloby začal muže škrtit popruhem.

 

"Obžalovaný poškozenému nejprve znemožnil dýchání pomocí škrtidla, následně rdoušením rukou, přitom přestal až v okamžiku, kdy poškozený zůstal bezvládně ležet," uvedla mluvčí Krajského soudu v Ostravě Lucie Olšarová.

 

Bývalý hrobník chtěl mít zřejmě jistotu, že je muž mrtvý a do krku až za krční mandle mu vsunul sáček čaje. Pak tělo zastlal do peřin. "Byl to šok pro všechny, on byl celkem hodný, akorát že pil. Tak jsme měli všichni strach, co se dělo, většinou, jak se říká, vrah se vrací na místo činu," svěřil se soused.

 

 

Z chatky ukradl mobil a motorovou pilu, které později prodal v zastavárně. Pak se přidal k cirkusu, staral se o zvířata a jezdil s ním po republice. Tělo zavražděného se našlo až v dubnu a to ve chvíli, kdy se po muži začala shánět majitelka chatky.

 

Pátrání po vrahovi tak bylo složité. I když se na místě našla DNA, dlouho se nevědělo, komu patří. Shodu našla slovenská policie a osm měsíců po vraždě Škarku dopadli v Praze v cirkusu.

 

Škvarka se k potyčce přiznal, ale bránil se tím, že jednal v sebeobraně. "V žádném případě nešlo o obranu," odmítl státní zástupce Vít Legerský. Rozsudek je pravomocný, Škvarka se vzdal odvolání, stejně jako státní zástupce.

Lucie Cochlarová/epa TN.cz