Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.8. 2017 21:03
překvapivá dohra

Kamion riskoval, těsně minul auto: Trest hrozí i ohroženému řidiči!

Zdroj: TV Nova

Nebezpečný incident v jihlavském tunelu, kde se před měsícem málem srazil kamion s osobním autem, má překvapivou dohru. Přestupek podle policejního vyšetřování spáchal nejen řidič kamionu, který předjížděl tam, kde neměl, ale i řidič osobního vozu. Jako přijíždějící z vedlejší silnice měl totiž dát kamionu přednost - a to přesto, že jeho řidič porušil předpisy.

Jen o centimetry se řidič osobního auta vyhnul čelnímu střetu s kamionem. Ten přitom předjížděl na konci jihlavského tunelu, kde je to zakázané. Je tam plná čára.

 

Řekli byste, že je to chyba řidiče kamionu. Podle vyšetřovatelů ale svůj podíl viny nese i pan Závitkovský, tedy muž z osobního auta. "Podezřelými v tomto případě jsou oba řidiči, rumunský řidič jízdní soupravy i řidič osobního vozidla," sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

 

Pan Závitkovský si měl totiž podle policie všimnout protijedoucího kamionu vyjíždějícího z tunelu a na hlavní silnici vůbec nevjíždět. "Jsem podezřelý z přestupku nedání přednosti v jízdě vozidlům na hlavní komunikaci," sdělil muž.

 

Brání se sice tím, že nebylo možné kamion vidět, jemu i druhému řidiči ale teď hrozí v přestupkovém řízení několikatisícová pokuta.

 

A i další předpisy vás mohou zaskočit - přednost zprava má třeba i vozidlo, které vjíždí na silnici z jednosměrky v protisměru a tudiž také porušuje předpisy. A podobné je to i v případě, že vjíždítě z vedlejší silnice na hlavní a nemáte dobrý rozhled. Kdy jet, by vám měl podle předpisů ukázat poučený spolujezdec nebo kolemjdoucí tak, abyste na hlavní silnici bezpečně vjeli. Více se dozvíte v naší reportáži.

 

David Pik/ lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

30.8. | 20:02 aruall
33
Tak to nemyslí vážně. Tak to už máme tutlat i videa a fota, když jsme ohroženi ...
30.8. | 20:22 pichav
-11
☝ TO NENI NIC JINEHO NEZ KARMA !!!! ZA TO UDAVACTSTVI !!!! CO MAJI OSTATNE CESI ...
31.8. | 20:01 zacotomame
2
Náhlasit nevhodný komentář
Rád bych věděl, kolik z vás, co tady prohlašujete, že to tak je a že vás to učili pošle svou starou před vjezdem do tunelu špízovat, zda tam nějakej magor nejede v protisměru. Je to jen nelogický právní paskvil.
31.8. | 10:22 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Situace se behem vteriny meni, a posuzovat a tresta je treba ty, co tohle nechapou a soudi, pachatele hledaji z fotky, ktera neni nic jineho jak zachyceny zlomecek situace ktery o nicem nevypovida..Nekdy jsou treba reakce ne zrovna koser, ale pokud zabrani nehode Ò`K..
31.8. | 08:38 Karel Nobak
1
Náhlasit nevhodný komentář
Přesně tak...Tomas Karas má pravdu. Je to základ v autoškole. Řidič na hlavní má vždy přednost. Bohužel někteří se podívají pouze zda nejede něco z jejich směru. Vjede si tam a konec....
31.8. | 05:42 leonisis
0
Náhlasit nevhodný komentář
Neco jineho,kdyz mas zapnuty ukazatel zmeny smeru jizdy vlevo a zacne te predjizdet z leva ridic jedouci za tebou,kdo ma prednost?
30.8. | 22:18 undatra
2
Náhlasit nevhodný komentář
Si děláte prču .Z tunelu nemůže čekat v protisměru nikoho a ani chránič ani pomahač .Z jednosměrky též ani pomahač a ani chránič .A z toho plyne - nepomahat a nechránit .
30.8. | 21:35 Tomáš Karas
3
Náhlasit nevhodný komentář
Tohle už nám říkal před 15 lety učitel v autoškole, škoda, že většina zde diskutujících nevlastní řidičák a jsou úplně mimo!
30.8. | 21:29 kalousy
15
Náhlasit nevhodný komentář
To už je vážně moc ,dávají tedy vinu na oba 1/2 . Mají strach z cizinců, nejhorší řidičí jsou řidiči kamionů a menších dodávek ,kteří něco dovážejí . Něco o doporučené rychlosti , o bepečném odstupu neví vůbec nic...... To je konec DP V ČR . Hlavně ,že na bilbordech visé ČR vlajka VIVAT
30.8. | 20:32 mracek-tom
2
Náhlasit nevhodný komentář
JJ, když jsem to říkal, že chyba je i na straně řidiče, tak to bylo minusů...
30.8. | 20:25 overal
18
Náhlasit nevhodný komentář
Absurdity v našem policejním státu jsou neuvěřitelné!
30.8. | 20:22 pichav
-11
Náhlasit nevhodný komentář
☝ TO NENI NIC JINEHO NEZ KARMA !!!! ZA TO UDAVACTSTVI !!!! CO MAJI OSTATNE CESI V GENECH !!!! A V PODSTATE V POPISU PRACE !!!! SOUDRUZI !!!! TAK TO BYLO JE A JESTE DLOUHO BUDE !!!! ☝
Obchodní sdělení

Bohemia Apple