Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.8. 2017 21:03
překvapivá dohra

Kamion riskoval, těsně minul auto: Trest hrozí i ohroženému řidiči!

Zdroj: TV Nova

Nebezpečný incident v jihlavském tunelu, kde se před měsícem málem srazil kamion s osobním autem, má překvapivou dohru. Přestupek podle policejního vyšetřování spáchal nejen řidič kamionu, který předjížděl tam, kde neměl, ale i řidič osobního vozu. Jako přijíždějící z vedlejší silnice měl totiž dát kamionu přednost - a to přesto, že jeho řidič porušil předpisy.

Jen o centimetry se řidič osobního auta vyhnul čelnímu střetu s kamionem. Ten přitom předjížděl na konci jihlavského tunelu, kde je to zakázané. Je tam plná čára.

 

Řekli byste, že je to chyba řidiče kamionu. Podle vyšetřovatelů ale svůj podíl viny nese i pan Závitkovský, tedy muž z osobního auta. "Podezřelými v tomto případě jsou oba řidiči, rumunský řidič jízdní soupravy i řidič osobního vozidla," sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

 

Pan Závitkovský si měl totiž podle policie všimnout protijedoucího kamionu vyjíždějícího z tunelu a na hlavní silnici vůbec nevjíždět. "Jsem podezřelý z přestupku nedání přednosti v jízdě vozidlům na hlavní komunikaci," sdělil muž.

 

Brání se sice tím, že nebylo možné kamion vidět, jemu i druhému řidiči ale teď hrozí v přestupkovém řízení několikatisícová pokuta.

 

A i další předpisy vás mohou zaskočit - přednost zprava má třeba i vozidlo, které vjíždí na silnici z jednosměrky v protisměru a tudiž také porušuje předpisy. A podobné je to i v případě, že vjíždítě z vedlejší silnice na hlavní a nemáte dobrý rozhled. Kdy jet, by vám měl podle předpisů ukázat poučený spolujezdec nebo kolemjdoucí tak, abyste na hlavní silnici bezpečně vjeli. Více se dozvíte v naší reportáži.

 

David Pik/ lud TN.cz