Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 10. 2017
Má co skrývat?

Kamion skončil v příkopu. Řidič nenadýchal, test na drogy odmítl

Zdroj: TV Nova

Řidič kamionu dnes ráno havaroval na hlavním silničním tahu mezi Prahou a Karlovými Vary. Policisté mají podezření, že pětatřicetiletý šofér řídil pod vlivem drog. Odmítl totiž test, který by toto podezření vyloučil.

S dechovou zkouškou na alkohol přitom řidič, který se blízko Žlutic převrátil s kamionem do příkopu, souhlasil. Pak ale došlo na test na drogy. "Policisté také s řidičem chtěli provést zkoušku na přítomnost návykové látky. Tu však ale odmítl," potvrdila TV Nova mluvčí karlovarských policistů Zuzana Týřová.

 

"No prostě jsem nechtěl. Nechtěl jsem. No je to jedno, nechci to rozebírat," vykrucoval se řidič nabouraného kamionu.

 

I pro policisty byla tahle odpověď nejednoznačná. Jejich podezření řidič nevyvrátil. A pořádně si tak zavařil. Přestože stále trval na tom, že za jízdy usnul.

 

 

Místo, kde měl řidič podle svých slov usnout, je jasně patrné. Aniž by brzdil, začal plynule sjíždět ze silnice do příkopu. Kola se mu dostala do rozbahněného terénu, ze kterého se samozřejmě už neměl šanci dostat.

 

Kvůli odmítnutému testu nebude moci řidič usednou za volant hodně dlouho. Policisté mu podle zákona na místě odebrali řidičský průkaz. Možná až na dva roky. Navíc mu hrozí až padesátitisícová pokuta.

vbo, František Nyklas TN.cz