Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.1. 2019 15:00
Atentát

Výbuch u kanceláře AfD: Policie má tři podezřelé, útok byl politický

Zdroj: AP

Kancelář Alternativy pro Německo v Sasku poškodil výbuch. Podle vyšetřovatelů z protiterostické jednotky se jedná o politicky motivovaný útok. Policie zadržela tři podezřelé.

Zatím neznámá látka vybuchla ve čtvrtek okolo půl osmé večer před budovou v saském Döbelnu, v níž jsou kanceláře strany Alternativa pro Německo (AfD). Výbuch poškodil dveře a okna budovy, stejně tak jako stavby a auta v okolí. Útok se obešel bez zranění.

 

15

GALERIE: Výbuch v Döbelnu

Zdroj: AP

Výbuch před kancelářemi AfD - 4

Hodnocení:

 

Podle vyšetřovatelů z protiteroristické jednotky německé kriminálky se jedná o další eskalaci politicky motivovaných útoků, které se obvykle projevují jako vandalismus. "Útok na kancelář AfD v Döbelnu je ojedinělý tím, že jeho záměrem bylo zranění lidí," sdělili vyšetřovatelé podle agentury Reuters. Agentura rovněž uvedla, že policie zadržela tři podezřelé.

 


"Pro útok na kanceláře AfD neexistuje žádné ospravedlnění. Násilí není prostředkem demokracie. Proti AfD se má bojovat na politickém kolbišti, nikoliv bombami. Tento útok AfD nahrává a ubližuje demokracii," prohlásil podle portálu DW místopředseda saské spolkové vlády.

 

 

V Sasku se loni odehrály protesty po zavraždění pětatřicetiletého muže s kubánskými kořeny dvěma muži z Iráku a Sýrie. V Chemnitzu (Saské Kamenici) se scházely tisíce lidí, místy však demonstrace přerostly v násilí. 
 

rod TN.cz
Reklama