Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 3. 2017
poslední sbohem

Kardinál Vlk bude mít mši na Hradě, lidem vystaví i jeho rakev

Zdroj: TV Nova

Poslední rozloučení s kardinálem Vlkem se uskuteční v sobotu ve svatovítské katedrále. O termínu dnes rozhodli na pražském arcibiskupství. Kardinál Miloslav Vlk, který trpěl rakovinou plic, zemřel včera krátce před desátou hodinou dopolední na nemocničním lůžku. Bylo mu 84 let.

Už dnes se lidé chodili do Katedrály svatého Víta za duši kardinála modlit a zavzpomínat na něj. Hned vedle oltáře tam stojí jeho fotka s hořící svící. Už včera poslal kondolenci sám papež František.

 

 

Dozvěděl jsem se zprávu o odchodu pana kardinála Miloslava Vlka, arcibiskupa pražského, který nastal na konci jeho bolestné nemoci, kterou snášel s vírou a důvěrou v pána. (...) Vzpomínám s obdivem na jeho houževnatou věrnost Kristu, nehledě na útrapy a pronásledování církve," složil ve své kondolenci kardinálovi hold papež František.

 

Poslední rozloučení s Miloslavem Vlkem bude v sobotu v 11 hodin ve svatovítské katedrále. Zádušní mši bude sloužit kardinál Dominik Duka. Pohřeb tak vysokého církevního hodnostáře se tady naposledy konal před šestadvaceti lety, když zemřel kardinál Tomášek. Během slavnostní ceremonie se bude také číst část kardinálovi závěti. A zazní hudba, kterou měl rád.

 

 

Na pohřeb budou pozvaní vysocí církevní hodnostáři z celého světa i čeští ústavní činitelé. Možnost rozloučit se s kardinálem bude i dva dny před pohřbem ve čtvrtek a pátek, kdy bude vystavena rakev s jeho tělem. O přesném místě se zatím jedná.


 

tn.cz / gar