Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.1. 2017 21:39
vážná nemoc

Kardinál Vlk má rakovinu plic. Odejít "tam" je správné, řekl

Zdroj: TV Nova

Kardinál Miloslav Vlk má rakovinu plic s metastázemi do kostí a připravuje se na náročnou chemoterapii. Oznámil to na svých osobních stránkách kardinal.cz.

Zdravotní potíže kardinála Miloslava Vlka pronásledovaly už od jara loňského roku. Nemoc lékaři odhalili letos počátkem ledna. Stav čtyřiaosmdesátiletého kardinála je vážný, ale zprávu podle prohlášení na osobních stránkách přijal klidně.

 

 

"Diagnózu přijal v klidu, a když mu ji sdělovali páni profesoři, byl to on, kdo je podepíral a ujišťoval, že je na správné cestě, protože už vícekrát se mu zdálo, že odejít „tam”, je to nejsprávnější řešení. Páni profesoři byli trochu překvapeni…," uvádí web kardinal.cz.

 

Kardinál Vlk teď bude podstupovat obtížnou chemoterapii, která by měla rakovinu porazit. Zveřejnil už i podrobný plán pro příští týdny: "V pátek 20. 1. 2017 byl propuštěn z hospitalizace do domácího ošetřování. Je předán do péče profesora onkologické kliniky, kde pro jeho typ nádoru připraví chemoterapii. Nyní pan kardinál bydlí na faře v Karlíně a péči o něj zajišťuje místní pan farář - fokolarín* - a jeho pravá ruka paní Magda, pracovnice farnosti. Docházet bude jeho ošetřující lékařka - volontárka, která zprostředkovává po celou dobu kontakt s ošetřujícími profesory jednotlivých klinik…"

 

 

Text na osobních stránkách kardinála obsahuje i slova těm, kteří se za něj teď modlí. "Pan kardinál byl úžasně překvapen, jaká vlna zájmů, solidarity a modliteb za jeho zdravotní stav se ve společenství nejen díla Mariina ale v celém našem národě zvedla… Bylo patrné, že proklamovaná láska není jen usmíváním, ale že v takových situacích je láska konkrétním činem…, to ho velmi potěšilo. Pan kardinál děkuje za veškerou pomoc a podporu členům Díla Mariina, Arcibiskupství pražskému a všem, kteří jej podporují konkrétními skutky i modlitbou."


(* Fokolaríni jsou členové převážně katolického hnutí uvnitř církve a označují se jako ženy a muži zcela zasvěcení Bohu.)

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

23.1. | 09:03 lenka nováková
10
Jako člověku mu přeji úspěšnou léčbu, ale církev stejně k ničemu není a jen ...
23.1. | 08:52 Milos Trasimi
-11
Tam je to krasne.Lide se nemaji ceho bat.Kazda cesta ma svuj konec rika ...
23.1. | 21:38 Standa Filip
6
Náhlasit nevhodný komentář
to mu uz ani Pan buh nepomuze?no to je v prd..,co se tady deje...hlavne,ze jinym tlucou chytrosti do hlavy...
23.1. | 20:01 svarcovaerika0123
8
Náhlasit nevhodný komentář
Dochází za ním doktor? A pak že máme málo doktorů, když každý bllb ( i Havel) musí mít doktora, který se stará jen o něj. Doktor má být v nemocnici a léčit ostatní. Vlk je chromý na nohy, že tam nemůže dojít, jako každý jiný? Že se nestydí.
23.1. | 19:54 allanaldik
6
Náhlasit nevhodný komentář
Je to desny ze ma rakovinu ale znam dost jinych co maji rakovinu a jsou i o dost mladsi.Byt jsem ted v motole kde jsme navstivili oddeleni s detma ktere maji rakovinu a vite co jsem zjistil? Nikdo tam nebyl co by o tom zas napsal.Prostredi je tam desne.Psat o tom 1x v roce neni nic.
23.1. | 18:22 Pipi Dlouapunčocha
2
Náhlasit nevhodný komentář
Prej pop-music!!! No ty vole!!! :o)))))
23.1. | 17:43 Barbora Doleželová
8
Náhlasit nevhodný komentář
já myslela, že jedině kouření způsobuje rakovinu, on je kuřák?
23.1. | 17:43 Pipi Dlouapunčocha
0
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi, mně nevadi, že smrdíš i z fotky, já tě mám ráda ))
23.1. | 17:26 Pipi Dlouapunčocha
5
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi, jak na jůtůbu drnkáš ty 3 akordy s tim druhym smradlavcem ty vaše 2 akordy, tak máš na sobě tricko, který muj brácha hodil do kontejneru na textil. Tak at ti slouzi!!!!!
23.1. | 17:08 Pipi Dlouapunčocha
4
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi, co dělá tvuj kámoš houmles z Morčeráda? Hihi
23.1. | 17:06 Pipi Dlouapunčocha
6
Náhlasit nevhodný komentář
Nejvíce se mi líbí Trasimiho outfit of Armáda spásy ))
23.1. | 16:46 Milos Trasimi
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Coz je lez.Cesi nejsou nejdokonalejsi at uz jim to tvrdili jejich babicky dedeckove stryckove ci jejich hermafroditni teticky.