Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.3. 2016 18:44
boj s rakovinou

Karel Gott má za sebou poslední chemoterapii! Co ho nyní čeká?

Karel Gott o nemoci
Zdroj: Profimedia

Zpěvák Karel Gott absolvoval poslední chemoterapii. Podle průběžných výsledků jeho nádorové onemocnění ustoupilo. Zpěvák má před sebou ještě závěrečné vyšetření.

Český zpěvák a čtyřicetinásobný zlatý slavík Karel Gott, který od loňského roku bojuje s rakovinou mízních uzlin, má za sebou poslední chemoterapii. Podle průběžných výsledků jeho nádorové onemocnění ustoupilo.

 

Šestasedmdesátiletého zpěváka ještě za dva týdny čeká závěrečné vyšetření, které potvrdí, zda onemocnění zcela vymizelo. ČTK to sdělila jeho mluvčí Aneta Stolzová.

 

 

Gott v prohlášení poděkoval lékařům a personálu Všeobecné fakultní nemocnice, kteří se o něj starali. "Rovněž děkuji všem přátelům a příznivcům za povzbudivá přání, která mi po celou dobu mé nemoci velmi pomáhají. V příštích měsících mě čeká plánovaná a velmi důležitá rekonvalescence po náročné léčbě. Během následujících měsíců budu mít dost času přemýšlet a vymýšlet, čím bych mohl své příznivce ještě potěšit," uvedl Gott. Dodal také, že celou léčbu zvládl díky velké podpoře rodiny, hlavně manželky Ivany.

 

Zpěvák má za sebou celkem šest chemoterapií. Už po té čtvrté se ale mohl z vinohradské nemocnice vrátit do vily na Betramku, kde o něj nyní pečuje milující manželka Ivana. Na kontroly však populární zpěvák pečlivě dochází.

 

Lékaři zpěvákovi diagnostikovali Non-Hodgkinův lymfom. "Postihuje hlavně mízní uzliny, nejčastěji ty v podpaží a třísle, případně v mezihrudí a břiše. Může začít jako zánět a pak se rozvinout v rakovinu," popsal nemoc lékař Pavel Boček.

lud TN.cz
Reklama