Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.9. 2016 21:21
nehorázný požadavek

Katarský princ, který v Česku zneužíval dívky, chce odškodné!

Zdroj: TV Nova

Katarský princ, odsouzený v České republice za sex s nezletilými dívkami, chce odškodné za nezákonnou vazbu. Přitom necelý rok, který v ní strávil do doby, než tehdejší ministr spravedlnosti za podivných okolností rozhodl o jeho vydání do Kataru, byl jediný trest, který si odpykal. Politici napříč spektrem považují žalobu za nehoráznou.

Jedenáct let poté, co katarský princ Hámid bin Abdal Sání opustil Českou republiku, je monarcha znovu na scéně. Chce čtvrt miliónu korun jako odškodnění za nezákonnou vazbu. Katařan v ní seděl, zatímco policie vyšetřovala kauzu, kdy měl princ zneužít 16 dívek, čtyřem z nich nebylo ani 15 let.

 

"By se měl zastydět, být rád že díky rozhodnutí pana Němce ještě stále není v našem vězení," komentoval jeho požadavek pro TV Nova poslanec za ČSSD Jeroným Tejc.

 

"Vydání nebylo v souladu se zákonem. Tudíž tento požadavek považujeme za nemorální až drzý," souhlasí s Tejcem první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. Obdobně hovořil také předseda KSČM Vojtěch Filip, který žádost označil za "nehoráznou drzost".

 

 

Současné ministerstvo spravedlnosti kvůli nedostatku informací zatím žalobu nekomentuje. Někdejší ministr spravedlnosti Pavel Němec před jedenácti lety o propuštění prince do Kataru řekl, že Katar "není žádná bambusová republika, která když se zaváže jako suverénní stát, že bude toho svého občana dál stíhat, že to také dodrží."

 

Pobyt v české vazbě byl nakonec pro Sáního jediným trestem. Doma totiž už žádný nedostal. V Česku byl nakonec pravomocně odsouzený v nepřítomnosti až loni. Soud mu šalamounsky vyměřil trest stejně dlouhý jak dlouhá byla jeho vazba. Tedy 11 měsíců a 8 dnů.
 

vbo, Martina Kuzdasová TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

5.9. | 05:25 lup3
24
Měl tady schnít v base a cigorky mu měly protahovat řiť. A když ho Němec ...
4.9. | 21:09 pichav
-5
CO JE NA TOM DIVNEHO ZE CHCE ODSKODNENI ??? !!! KDYZ MU ZA TO PLATILY !!! A ...
5.9. | 14:04 stepankova5
0
O tom to je tihle parchanti to berou jako normalni. Proste vypatlani pedofilove. Schor v pekle hajzle.
5.9. | 12:45 ramgaddd
3
Jéjej, asi mu došly finance! Já jsem pro, aby mu odškodnění bylo zaplaceno - ALE z peněženky pana exministra, který ho propustil přes nesouhlas soudu!!!!
5.9. | 12:30 Benito Juarez
2
Jelikož Katar platí teroristické jednotky,včetně IS, tak mu Česko výpalné určitě dá. Neoficiálně. Ale prokáže tím jen svou slabost. :-(
5.9. | 09:58 satanastatavas
-1
novobilsky--ty uz si asi dostal, nebo takhle se vyjadrujes normalne? Nosily holky dolarky domu?
5.9. | 08:53 novobilskyy
1
satanastatavas: Asi bys taky měl dostat mrrle přes kule ať se porobereš.
5.9. | 08:39 satanastatavas
-2
Kdybyste radsi se starali o sve dcerky, kdo jinej je vychovava nez taci, jako tady "placaj prince " po kulich lopatou!
5.9. | 07:07 tonny44
18
Jak se do toho namontuje naše ochránkyně Anča, tak Má odškodnění jistý a k tomu doživotní rentu. :-)))
5.9. | 05:58 novobilskyy
24
Já bych skurwisinovi dal odškodné lopatu přes kule.
5.9. | 05:25 lup3
24
Měl tady schnít v base a cigorky mu měly protahovat řiť. A když ho Němec pustil, tak to má odsedět za něj. Šmejd
5.9. | 00:30 yjy
-4
Pro ně je sexuschopná od devíti.Ctí jen svoje zákony, náleží mu tedy odškodné.. Někde jsem zaslechl, že HDRC©Já má ve volebním programu umožnit muslimistům žít v USA právem Šaria.. Máte náctiletou dceru vnučku pravnučku.. Příšerný scénář.. V NSR už prudce přibývají svatby s mladistvými kočičkami©Já.