Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.3. 2017 07:59
statistika po krajích

Kde hrozí stopařům nebezpečí? V tomto kraji jsou řidiči nejzvrhlejší

Stopařka
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Útoků na stopaře ubývá, alespoň podle statistik, které zveřejnila policie. Zatímco ještě v roce 2006 musela policie řešit devět desítek nejrůznějších typů napadení, v roce 2015 už jich bylo jen něco přes dvacet. Ve kterých krajích byla situace nejhorší?

Krádeže, znásilnění, ale také vraždy - za posledních deset let se stopaři stali oběťmi všech těchto trestných činů. Nejhorší je situace na severu Moravy, mezi lety 2010 - 2016 došlo k napadení stopařů nejčastěji v Moravskoslezském kraji. 

 

Vybrané trestné činny spáchané na stopařích v jednotlivých krajích

 

Nejčastějšími prohřešky, kterých se řidiči na stopařích dopouští, jsou krádeže a násilné loupeže. Nezřídka se k nim přidává také vyhrožování nebo ublížení na zdraví.

 

Vybrané trestné činny spáchané na stopařích v jednotlivých krajích

 

Často ale dochází k ještě závažnějším činům. Třikrát se stali stopaři oběťmi znásilnění v Severomoravském a Jihočeském kraji. Případy, kdy řidič stopaře během jízdy zavraždil, eviduje policie tři - na jihu Moravy, na západě Čech a na Liberecku. Naposledy přišel o život muž v roce 2016. V předchozích případech vrah zaútočil rovnou na skupinu lidí.

 

Napadení dle pohlaví

 

 

Útoků se řidiči častěji dopouštějí na mužích - nejčastěji jde o krádeže a loupeže. Ženy zase ve statistikách "vedou" v počtu znásilnění.
 

Počet napadení v jednotlivých letech

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Pravidla a zásady bezpečného stopování
Účinná prevence přepadení a znásilnění: JAK SE NESTÁT OBĚTÍ?

mom TN.cz