Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.9. 2014 11:12
Tenis nebo fotbal?

Festival sportu v Praze: Děti si zkusily, v jakém sportu vynikají

Sporťáček
Zdroj: TN.cz

"Umím všechno, a co neumím, to se rychle naučím.“ Herec a bavič Jakub Kohák byl na pražském festivalu sportu pro děti Sporťáček zase v ráži. Svými vtípky rozjel i moderátory Zorkou Hejdovou a Pavla Cejnara. Ty ho proto bez váhání oslovovali titulem "Nejlepší sportovec světa“ a borci jako Lukáš Bauer, Tomáš Kraus nebo Eva Samková vedle něj vypadali jako břídilové.

Více než osm tisíc lidí a hlavně dětí, které dorazily do areálu Hamr Braník to ale moc nevnímalo. Upřímně pro ně bylo nejdůležitější, že střílí na bránu nebo hrají tenis a beach volejbal vedle olympijských medailistů. Tady si na ně mohly sáhnout a zeptat se na cokoliv. Jen na Sporťáčku totiž mají s rodiči jedinečnou šanci, pokud si chtějí vybrat sport, ve kterém pak budou vynikat.

 

Sporťáček
Zdroj: TN.cz

 

"Výběr sportu není dobré podcenit, každé dítě je jedinečné a má určité předpoklady, které je důležité brát při výběru v potaz. Sporťáček se snaží pomáhat při rozhodnutí, které může být životně důležitou volbou,“ vysvětluje zakladatel a organizátor akce Jakub Makalouš.

 

Sporťáček
Zdroj: TN.cz

 

To Jakub Kohák takovou podporu nikdy nepotřeboval. "Dejte mi do ruky basketbalový míč a vymíchám vás. Kohokoliv. Nebo radši fotbal? Zesměšním každého,“ vykřikl sem tam suverénně do mikrofonu. Sportovat ho ale nakonec nikdo neviděl.

TN.cz
Reklama