Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 8. 2017
Letušky nebo cestující?

Kdo může za vyhrocený let? Pasažéři z linky z Tenerife se přou

Zásah policie po příletu letadla z Tenerife - 1
Zdroj: zpravy@nova.cz
Zásah policie po příletu letadla z Tenerife

Může za vyhrocený let, který málem skončil neplánovaným přistáním ve Francii, posádka společnosti Travel Service nebo dva pasažéři, kteří seděli v přední části kabiny? Na tom se neshodnou ani ti, kteří v letadle z ostrova Tenerife do Brna cestovali.

Po přistání letu společnosti Travel Service z Tenerife do Brna zasahovala v pondělí večer na letišti policie. O policejní zásah požádala posádka kvůli dvěma cestujícím, kteří měli průběh letu narušovat. Ti při výslechu jakékoliv výtržnosti svorně popírali.

 

TN.cz na případ upozornila jedna cestující, která seděla v zadní části letadla. "Na palubě letadla se objevil v první řadě jakýsi výtržník. Pilot dokonce zvažoval nouzové přistání ve Francii. Letušky se neustále snažily tohoto pasažéra uklidnit, aby let mohl pokračovat. Situace se zdála celkem dramatická, protože letušky ani nesbíraly použité tácky od jídla, které jsme odkládaly pod sedadlo před sebou a pilot nás požádal o použití pouze zadní toalety a jen ve výjimečném případě," napsala jedna z cestujících redakci TN.cz.

 

Někteří pasažéři ale viděli celou situaci jinak. "Letěla jsem tím letadlem. Letušky byly hrubé. Seděla jsem kousek za pánem. Odmítly mu dát vodu na prášky, které si měl nejspíš zapít. Řekly, že mají málo vody, což všichni viděli, že mají," napsala další z cestujících.

 

Muž měl posádce předložit lékařskou zprávu, podle které musí pít hodně vody, letušky si ji podle svědkyně ale odmítly přečíst. Podle informací TN.cz ale podobně dopadla také posádka, když cestujícímu předložila písemné varování, ve kterém stálo, že pokud se neuklidní, letadlo neprodleně přistane na nejbližším letišti. Muž jej měl roztrhat.

 

14

GALERIE: Zásah policie po příletu linky z Tenerife

Zdroj: zpravy@nova.cz

Zásah policie po příletu letadla z Tenerife - 2

Hodnocení:

 

"Pán se hned po upozornění uklidnil a poté usnul," brání cestujícího žena, která seděla pár řad za ním. Po přistání se pasažéři údajně posádce smáli, že policii zavolala skoro bezdůvodně.

 

Podle dalšího z cestujících nebyl konflikt zdaleka tak hlasitý, jak vypověděli někteří cestující. "Nešlo je ani slyšet. Byli dva, co se chodili dohadovat za závěs, zbytek byly manželky a malé děti," uvedl muž, který oslovil redakci emailem.

 

Jemu i dalším cestujícím znepříjemnilo let rozhodnutí posádky z bezpečnostních důvodů ukončit servis. "Nemohli jsme využívat záchod. Přes tři hodiny jsme měli bordel na stolcích. Až po těch hodinách jsme je měli dát pod sedadla, to nám mohli říct hned," napsal muž. S vyvedením pasažérů z letadla ale nesouhlasil.

 

 

 

"Jediné drama z toho dělaly letušky. "Agresivním" cestujícím pouze nevyhovovaly služby personálu. Ano, jeden z nich použil výraz "zku*vená svině" na arogantní letušku, nicméně k fyzickému napadení nedošlo," píše další z cestujících, která taktéž pocítila omezený servis.

 

Letušky se podle ní zavřely v přední části letadla. "Sama jsme měla neskutečnou žízeň, takže když jsem si ani neměla možnost koupit pití, byla jsem nucena se jít napít z kohoutku na smradlavém záchodě," dodala žena. Podotkla, že let z Tenerife do Brna trvá přes pět hodin.

 

Jiný s pasažérů ovšem vidí vinu na straně cestujících. "Dva burani, co se chovali jak ho*ada a letušky, co měly nahnáno," popsal situaci na palubě. "Bylo nás spoustu, co by je v případě potřeby uklidnili," dodal.

 

 

 

Podle mluvčí společnosti Travel Service Vladimíry Dufkové skupina agresivních cestujících slovně a fyzicky napadala členy posádky, nereagovala na pokyny a ohrožovala ostatní cestující a bezpečnost letu.

 

"Posádka letadla podnikla v dané situaci nutná opatření, situaci na palubě zvládla a měla ji pod kontrolou. Ke zklidnění situace na palubě přispěl profesionální přístup posádky. Posádky letadel Travel Service jsou na tyto situace školeny," uvedla Dufková.

 

 

 

Po přistání si pro dva muže, Čecha narozeného v roce 1965, a Slováka, ročník narození 1972, přišli příslušníci cizinecké policie. Při výslechu oba popírali, že by na palubě došlo k nějakému incidentu. Jeden z nich si vyžádal přivolání záchranné služby.

 

"Uvedl, že je těžce nemocen, že užívá silné léky a bez nich je ohrožen jeho život," řekla TN.cz mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Policisté po výslechu oba muže pustili, nyní vyšetřují, jestli se někdo během letu QS2013 dopustil protiprávního jednání.


 

Opilý stevard společnosti Travel Service způsobil dlouhé zpoždění:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Létání je pro kardiaka podobná zátěž jako horolezectví
Jak zachovat CHLADNOU HLAVU v krizové situaci? Zkroťte svou paniku a jednejte v klidu!

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

23.8. | 12:53 andrewandrew
16
Nikdo z nás tam nebyl, těžko soudit. O českých tzv. "světácích" ve ...
23.8. | 12:18 x x
-10
Klasika, muze za to čecháček co v low cost třídě požadoval vip servis...holt za ...
24.8. | 09:25 vechtr-z-protivina
0
Náhlasit nevhodný komentář
Napadá mne otázka, nebyl to náhodou sám pan Trpišovský. Nedivil bych se. To jednání na něj přesně sedí. Arogance, nabobství, sprostota, vulgarita, hulvátství a nepokora. Jo, jo, jak dlouho se necháme urážet a nadávat si od podobných zbohatlíků.Jak dlouho se od nich v práci necháme vykořisťovat
24.8. | 09:18 vechtr-z-protivina
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Že se sprostého mizery polovina letu zastává, tak je vidět, co na ty Kanáry létá za pakáž. Do toho řvoucí půlroční fakani, které s sebou je dnes ohromná móda tahat na dovolenou. To je požitek z letu, to je dovolená. Zlatá Šumava, Český a Bavorský les. To mi věřte!!
24.8. | 09:13 vechtr-z-protivina
0
Náhlasit nevhodný komentář
Takovýto mizera, co nadával letušce zcela jistě jezdí bezohledně a s ostrými lokty i autem a ohrožuje ostatní na životě. To jsou ti Trpišovští a jiní piráti. Přesně takto se vyznačují. Doufám, že dostane flastr a díky známostem toho mizery to nakonec neodnese posádka.
24.8. | 09:09 vechtr-z-protivina
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ve svém kanclu ať si mizera uráží své podřízené jak chce, pokud mu to trpí a třesou se před takovou špínou strachem. Mezi lidmi se ale takový šmejd bude chovat slušně nebo narazí. Škoda, že v letadle nebyla doprovodná jednotka, jako dříve v letadlech a nedala mu co proto!!
24.8. | 09:06 vechtr-z-protivina
0
Náhlasit nevhodný komentář
Pěkná verbež se zastává dobytka, co ženské nadává "zkur...á svi.ě", jen proto, že hned nepřiskočí, když pan podnikatel pískne. Být tam, já bych hajzlíka vyléčil i z té nejnevyléčenější nemoci.
24.8. | 09:04 vechtr-z-protivina
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nezažil jsem nepříjemnou letušku, ba naopak. Pokud nějaký parch..t jakékoli ženské řekne "zkur...á svi.ě", měli mu tam rozsekat čumák hned na místě. Takovýto hajzl si musí uvědomit, že co si dovolí ve své firmě k podřízeným si halt v ostatní společnosti dovolit nesmí.
24.8. | 09:01 vechtr-z-protivina
0
Náhlasit nevhodný komentář
Pokud jsem těžce nemocný a mám strach z dehydratace, rozhodně necestuji někde po světě a už vůbec ne do zemí, kde mi právě ta dehydratace hrozí. A pití, ač silně předražené si mohl koupit po odbavení na letišti v odletovém prostoru. Však víme, co za chamraď létá na takové dovolené.
23.8. | 21:15 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Debilni ignorante.
23.8. | 21:15 Milos Trasimi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Na něco takového hosane jsem totiž specialista.Zavírat huby primitivum jako ty Skala Trnovec Nemergut a další.Jak jsem slíbil.Uvidíme se už brzy a ukoncime to.Jestli něco nesnasim tak zmrdecky jako vy.
23.8. | 21:13 Milos Trasimi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Ale nejdříve některým z vas pořádně rozbiju huby.To si pis.