Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.7. 2017 21:25
Krveprolití v Egyptě

Kdo útočil v Hurghadě? Média se neshodnou, jména jsou dvě

Zdroj: TV Nova

Mladý muž, který nožem zaútočil na turistky na pláži v egyptské Hurghadě, měl rozkazy od Islámského státu, tvrdí agentura DPA. Stále však není jisté, kdo vlastně terorista je.

Podle listu Egypt Independent zaútočil sedmadvacetileté Abdar Rahmán Badaví ze severní provincie Kafr aš-Šajch v deltě Nilu. Má čistý trestní rejstřík, studoval a ve svém domově měl dobrou pověst.


Jiné egyptské zdroje předtím útočníka identifikovaly jako osmadvacetiletého Abdar Rahmána Šamse Dína, rovněž z provincie Kafr aš-Šajch. Úřady dosud totožnost útočníka a jeho motivy neupřesnily.


Prozatím se ví, že do Hurgady přijel v pátek a až tam si koupil nůž, jímž pak útočil. Koupil si také vstupenku na pláž u jednoho z hotelů, tam pobodal tři ženy a pak přešel na jinou pláž a zaútočil na další tři ženy.Německé ministerstvo zahraničí dnes potvrdilo, že mrtvé jsou německé národnosti. "Máme nyní smutnou jistotu, že při útoku v Hurgadě byly zabity dvě německé turistky. Podle toho, co víme, chtěl útočník zasáhnout zahraniční turisty," citovala DPA mluvčí ministerstva zahraničí.


Útočník byl podle agentury Reuters převezen k výslechu do Káhiry. Podle prvních zpráv se přiznal, že sdílel názory islámských radikálů.


Jak uvádějí egyptská média, muž útočil pouze na ženy. Mezi zraněnými jsou kromě Češky dvě Arménky a také Ruska, jak upřesnil ruský chargé d'affaires Arťom Poljakov.Ruska při odrážení útoku utrpěla nejvíce ran na rukou, nůž také zasáhl její tvář. Hospitalizována je v káhirské vojenské nemocnici. "Její stav je uspokojivý," dodal diplomat s tím, že žena utrpěla šok a její léčba patrně potrvá několik týdnů.

tn.cz / ČTK