Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 1. 2016
dobrý konec

OBRAZEM: Dramatická záchrana kobylky! Hasiči se vyznamenali 

Zdroj: TV Nova
Témata:

Plzeňští hasiči včera odpoledne mezi obcemi Příšov a Nekmíř zachraňovali v jámě uvízlého koně, který tahal dřevo, s dělníky v lese. Nakonec se ho podařilo vyprostit pomocí úvazku a lan, a to přesto, že jim zásah výrazně komplikoval nepřístupný terén.

Kobyla včera při práci v lese zapadla jednou nohou do jámy a nemohla se z ní dostat ven. Bylo to ve chvíli,kdy za sebou Barunka táhla těžký kmen. Zadní noha jí v jámě zůstala a kobyla se nemohla pohnout.

 

Vyčerpané zvíře si lehlo a dělníci už s ním nemohli pohnout. Zavolali proto hasiče. Ti se ale do nepřístupného terénu nemohli dostat auty, a proto museli jít na místo s veškerou technikou asi půl kilometru pěšky. To už ale Barunka neměla vůbec sílu a ležela bezvládně na zemi. Museli proto jednat rychle.

 

114

GALERIE: Záchrana kobylky v lese

Zdroj: HZS Plzeň

Záchrana kobylky v lese - 14

Hodnocení:

 

Pomocí lezecké techniky a tří kladek, které pověsili na strom, hasiči koně zajistili a nakonec se jim ho podařilo postavit na nohy. Než se kobyla vzpamatovala museli ji hasiči několik minut podpírat. Byla vyčerpaná, i přesto s ní ale hasiči nějakou chvíli chodili, aby si lehce zraněnou nohu rozhýbala. Dělníci si ji nakonec převzali bez vážnějších poranění.

tn.cz / gar

Diskuze

15.1. | 14:45 adnachiel
13
Hasiči jsou prostě frajeři!!! Jejich práce je nelehká, nebezpečná, a u nás bohužel mizerně honorovaná. Mají můj bezmezný obdiv a úctu, a ze srdce jim přeju, aby jejich platy konečně začaly odpovídat hodnotě jejich práce. Nikdo jiný si to víc nezaslouží!!!
15.1. | 13:14 reypal
11
suffa 12,42 // souhlas,hasičům přidat a posrancům ubrat.
15.1. | 12:42 suffa
20
Chudák kůň... hasiči jsou fakt frajeři! Vážně je obdivuji a pokud by měl někdo dostat přidáno, tak hlavně oni, protože si to vážně zaslouží.....