Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.3. 2017 20:52
podivný případ

Kickboxer 14 let utíkal před policií kvůli vraždě. Vydají ho do Česka

Zdroj: TV Nova

Podivuhodné okolnosti provázejí Karla Šroubka, který už je 14 let na útěku z Česka. Stal se svědkem vraždy a raději s falešným pasem utekl na Nový Zéland. Země bránila jeho vydání, ale zapletl se do obchodů s drogami. Až vyjde z vězení, čeká ho zřejmě deportace do Česka.

Karel Šroubek se na Novém Zélandu uchytil mimo jiné jako úspěšný kickboxer. Pravou identitu ale skrýval. V roce 2003 totiž do země přicestoval na falešný pas kamaráda, ve kterém jen vyměnil fotku. Stal se z něj Jan Antolík - pod tímto jménem soutěžil jako kickboxer nebo podnikal. Nový Zéland dokonce s falešným jménem reprezentoval v kickboxu.

 

Důvodem jeho útěku bylo to, že se stal svědkem vraždy. Před jeho zraky se poprali jeho kamarádi a jeden druhého zastřelil. Šroubka pak údajně navštívili nějací muži, tvrdili, že jsou od policie a vyhrožovali mu. Proto se tehdy dvaadvacetiletý mladík sbalil a utekl na Nový Zéland.

 

Karel Šroubek
Zdroj: nzherald.co.nz Karel Šroubek

 

O šest let později ho česká policie objevila a žádala o jeho vydání. Novozélandský soud mu ale překvapivě dal ještě šanci a v zemi ho ponechal. Jenže namísto toho, aby byl Šroubek vděčný, dostal se do křížku se zákonem.

 

 

Dopadli ho, když se pokusil na Nový Zéland dovést prášek na výrobu drogy extáze. List New Zealand Herald teď informuje, že Karel Šroubek byl za drogové obchody odsouzen na pět let do vězení. Podle novozélandských novinářů se po odpykání trestu splní přání české policie - imigrační úřad totiž kontroverzního Čecha deportuje zpět do jeho vlasti.

 

Za vraždu, která se stala v září 2003 už byl odsouzen vrah Štěpán Císař. Dostal deset let, takže je několik roků už z vězení venku.

tn.cz / gar
Reklama