Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.9. 2017 13:35
stoupající hrozba

KLDR chystá test rakety s jadernou hlavicí, varuje Japonsko!

Zdroj: TV Nova

Severní Korea možná připravuje test rakety s jadernou hlavicí, která přeletí Japonsko, prohlásil dnes japonský ministr obrany Icunori Onodera. Reagoval tak na výhrůžku severokorejského ministra zahraničí, podle něhož by KLDR mohla provést svůj dosud největší jaderný test v Pacifiku.

Japonský ministr obrany se domnívá, že Severní Korea může provést zkoušku rakety středního doletu nebo mezikontinentální balistické rakety s jadernou hlavicí, vzhledem k pokrokům v raketovém a nukleárním zbrojním programu KLDR v poslední době. "Nemůžeme přitom vyloučit, že tato střela přeletí nad naší zemí," dodal Onodera.

 

Vipin Narang, expert na jaderné strategie působící na americkém Massachusettském technickém institutu, řekl, že takový test by mohl představovat nebezpečí pro lodní a leteckou dopravu, i kdyby Pchjongjang vyhlásil v oblasti zónu bez leteckého a námořního provozu.

 

"A pokud by test nešel podle plánu, mohlo by se ocitnout v ohrožení také místní obyvatelstvo. Mluvíme tady o nasazení skutečné jaderné hlavice na raketu, která byla v minulosti testována jen několikrát," upozornil Narang.

 

Vůdci Spojených států a KLDR se tento týden dostali do ostré slovní přestřelky. Americký prezident Donald Trump ve svém úterním projevu prohlásil, že pokud bude KLDR ohrožovat Spojené státy, Washington nebude mít jinou možnost, než Severní Koreu zcela zničit.

 

Severokorejský vůdce Kim Čong-un dnes v reakci na Trumpova slova pohrozil USA nejtvrdšími protiopatřeními v historii. A šéf severokorejské diplomacie Ri Jong-ho, který dnes přednese projev na Valném shromáždění OSN, novinářům v New Yorku řekl, že odpovědí na Trumpova slova "by mohl být zatím nejsilnější výbuch vodíkové bomby v Tichém oceánu".

 

 

Podle Kim Tong-juba, bývalého důstojníka jihokorejské armády, který nyní působí jako analytik v Ústavu studií Dálného východu v Soulu, prohlášení severokorejského vůdce naznačuje, že Pchjongjang chystá svůj nejagresivnější raketový test v historii. KLDR by prý mohla odpálit mezikontinentální balistickou raketu Hwasong-14 přes Japonsko do vzdálenosti kolem 7000 kilometrů, aby ukázala, že je schopna zasáhnout Havaj či Aljašku.
 

klma tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

22.9. | 13:21 Vojta Také
8
Kim čong by tou jadernou hlavicí potřeboval po palici.
22.9. | 14:44 pichav
-5
☝ NEVIM VOCO VAM VOVCE DE ??!!! STEJNE SVUJ ZIVOT NEMUZETE PREZIT !!!!! TAK ...
23.9. | 12:30 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
23.9. | 12:18 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůůůůůůůůůráka je opravdu tvůj velkej koníček. Trousile, čůůůůůůůráku, Trousile, čůůůůůůůráku, Trousile, čůůůůůůůráku, Trousile, čůůůůůůůráku
23.9. | 12:29 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Chcesli mir--pripravuj se na valku...?
23.9. | 12:18 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Truth,,11.51...Lhari drzkatymu nesmis verit ani kdyby mluvil, psal pravdu!
23.9. | 12:16 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost
23.9. | 12:15 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
USA od konce druhe svetove valky porad nekde valci, zabiji...Tezko muzou jentak prestat,,co by stou hordou zoldaku delali kdyby je stahli domu, do USA? Bylo byto jak vte pisni--zeby se Doma flakali s kverem a louskali buraky?? Kam by tu hordu uklidili?? A co zbrojari? Co ti?
23.9. | 12:11 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Truth,,nejsem si jist zeby ostatni staty NATO tuhle agresi podporili, vzdyt uz snad vsichni odsuzuji i tu agresivni retoriku,,treba tu, jakou predvedl Donald na VS OSN.. Co je moc, to je moc..
23.9. | 12:08 novus
2
Náhlasit nevhodný komentář
USA zu konecne musi pochopit ze uz nadale si nebude moci delat co chce..A ze kdyz je neni schopna za jejich zlociny potrestat OSN, tak to v budoucnu muze udelat nekdo jinej.. Taky si musi uvedomit , ze tohle vse si svou agresivni politikou na sebe usili USA sami.
23.9. | 12:07 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Novus - Stačí se podívat jak Američané 2. světovou využili pro své zájmy. Díky 2. Světové Amerika posílila vliv a zbohatla. Ale už ztrácí opět půdu pod nohama. Víš co tenkrát řekl americký prezident, tu větu bych denně opakoval ve zprávách aby každý viděl jaké to máme spojence.
23.9. | 12:02 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Mě je jasné, že USA nechtějí zažít další Vietnam, ale co když do toho budou chtít zatáhnout celé NATO? A já věřím, že celé NATO do toho konfliktu zatáhnou. Pak nás USA ohrožují všechny. Američané potřebují další chaos, pros své zájmy. Restart může být záchranou.
23.9. | 12:00 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
23.9. | 11:51 truthwillprevail: Ruskej švábe, vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůůůůůůůůůráka je opravdu tvůj velkej koníček