Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.9. 2017 22:37
Návrat z dovolené

Klienti zkrachovalých cestovek se vracejí do ČR. Část ale stále čeká

Zdroj: TV Nova

Všichni klienti zkrachovalých cestovních kanceláří Azur Reizen a Maxi Reisen, kteří uvízli na dovolené v Turecku, Tunisku nebo Egyptě, by se do konce týdne měli vrátit zpět do České republiky.

Dalších 550 klientů obou cestovek, kteří už měli zájezdy koupené, ale na dovolenou neodletí. A zaplacené peníze budou muset vymáhat od pojišťovny.

 

Několik desítek klientů zkrachovalých cestovek se vrátilo do České republiky už dnes v brzkých ranních hodinách. Další by měli přiletět během dnešního dne. Někteří však dál zůstávají v zahraničí v nejistotě.


Dalších 550 klientů obou zkrachovalých cestovních kanceláří, kteří mají uzavřenou cestovní smlouvu, na svou dovolenou již neodletí. Poškození klienti se mohou obrátit se žádostí o náhradu vzniklé škody na pojišťovnu.

"Lidem, kteří na dovolenou teprve mají vyjet, doporučujeme, aby si připravili všechny doklady, především ty o zaplacení zájezdu nebo záloh na zájezdy. Podle našich informací je výše pojistného u cestovní kanceláře dostatečně vysoká na to, aby pojišťovna mohla vyplatit všechny klienty, kteří na dovolenou neodjeli, ale potřebují k tomu mít samozřejmě správné doklady," vysvětluje mluvčí asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

 

Podle asociace by se všichni klienti zkrachovalých cestovek měli vrátit do České republiky do konce tohoto týdne.

pez, Dominika Janochová TN.cz