Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.2. 2017 22:12
Trpělivost došla

Kluk utekl z "pasťáku" už 14krát! Teď ho zavřou do vězení

Zdroj: TV Nova

Desítky policistů už 7 měsíců zaměstnává 17letý chovanec výchovného ústavu v Hostinném. Nenapravitelného útěkáře a zloděje chytali policisté po celé republice už 14krát. V pondělí si pro něj museli jet až do Bavorska, kde byl chycen při krádeži. I soudci už s ním došla trpělivost a poslal ho do vazby.

Tomuhle mladíkovi se ve výchovném ústavu zjevně nelíbí. Neustále z něj mizí. Z vazby, kam ho ve středu poslal soudce v Trutnově, už to asi nepůjde. Mladík pobýval střídavě na svobodě a střídavě ve výchovném ústavu. Za posledních 7 měsíců má na kontě 14 útěků.

 

Zabránit mu v útěku z výchovného ústavu je prý prakticky nemožné. "Jsme především školské zařízení, prvotní naší náplní je starat se o vzdělání," uvedl ředitel Výchovného ústavu Hostinné Petr Chlumák.

 

Během útěků se hoch stal odborníkem na krádeže. "Kradl cigarety, alkohol, potraviny, jízdní kola," vypočítala policejní mluvčí Šárka Pižlová. Poprvé byl odsouzen k podmínce za krádeže loni v srpnu. Od té doby je na útěku prakticky nepřetržitě a trestní oznámení přibývají, například v Jičíně nebo v Trutnově.

 

 

A přestože před 14 dny všem slíbil, že už neuteče, v pondělí kradl jízdní kola až v bavorském Landshutu, 420 kilometrů od Hostinného. "Za provinění krádeže mu hrozí poloviční trest než u dospělého, to znamená 1,5 roku," doplnila Pižlová.

 

Přestože je to zkušený zločinec, podle věku je stále mladistvý, a to je také důvod, proč jeho obličej nemůžeme ukázat. Doufejme, že až vyjde v 18 z vězení, už nebude důvod k tomu, aby se v televizi jeho, tentokrát už nerozmazaný obličej, objevil.

Filip Pultar/epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.2. | 22:45 skeptikus
9
..jak typické. Do osmnácti pasťáky, který pak rovnou vymění za kriminál, budem ...
11.2. | 10:55 brta
0
zavřit bez milosti,toto je negerský recividista tak ho už nepouštějte ten se ...
11.2. | 10:55 brta
0
Náhlasit nevhodný komentář
zavřit bez milosti,toto je negerský recividista tak ho už nepouštějte ten se nikdy nepolepší
10.2. | 07:37 tonny44
4
Náhlasit nevhodný komentář
Cigoš jak vysoustruhovanej. Ten o sobě ještě dá vědět. :-)))))
10.2. | 00:20 yjy
3
Náhlasit nevhodný komentář
Co si vzpomínám, tak Ojropská Jůnije©Já Pasťáky zakázala.. Z Pasťáku by tolikrát neutek.. Taky by hned dostal gumoléčbu, aby si to příště rozmyslel.. Děti mohou spáchat jakýkoliv zločin a jsou beztrestné.. Už nyní se po OJ©Já prohánějí smečky, s kterými si demogratické zákony neví rady©Já..
9.2. | 23:49 Jan Sedlacek
5
Náhlasit nevhodný komentář
Další synek Václava Havla !!!
9.2. | 23:05 sperma1
7
Náhlasit nevhodný komentář
nejlepsi by bylo udelat ocistu od takoveho odpadu!!!tak jako je to na filipinach!!!ale problem je v tom ze bych se ani ja asi nedozil vysokeho veku:(
9.2. | 22:45 skeptikus
9
Náhlasit nevhodný komentář
..jak typické. Do osmnácti pasťáky, který pak rovnou vymění za kriminál, budem ještě rádi, pokud někoho nezabije, odvody státu nula, jen náklady na jeho zbytečnej život. Opravdu naší zemi prospěšnej jedinec. Stejně jako drtivá většina jeho kmene..
9.2. | 22:35 karl-z-bahnhofu
8
Náhlasit nevhodný komentář
Utratit.