Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.5. 2016 16:21
úžasný objev

Kluk z Kanady (15) objevil pomocí hvězd ztracené mayské město

Mayská pyramida
Zdroj: Profimedia

Kanadský student učinil úžasný objev. Při studování mayské civilizaci si všiml, že města svou polohou odpovídají umístění hvězd v souhvězdích. Díky tomu pak pomocí satelitních snímků našel dosud neobjevené mayské město uprostřed mexické džungle.

Mladý Kanaďan William Gadoury (15) byl již delší dobu fascinován civilizacemi střední Ameriky. Strávil dlouhou dobu studiem mayské civilizace, jejich využití matematiky a především astronomie.

 

Při podrobném studování hvězdných diagramů a map rozmístění mayských měst si uvědomil jednu věc. Mayská města svou polohou přesně odpovídají rozmístění hvězd v souhvězdích, která Mayové považovali za nejvýznamější.

 

Při dalším hledání si všiml, že jedno místo odpovídající konstelaci tří hvězd na mapách chybí. S pomocí satelitních snímků z Kanadské vesmírné agentury a Google Earth přesné místo lokalizoval a s největší pravděpodobností objevil zbytky dosud nenalezeného mayského města.

 

 

Město, které má být fyzicky teprve objeveno, pojmenoval Gadoury K´aak Chi, což znamená Ústa ohně. Podle Daniela De Lisle z Kanadské vesmírné agentury bylo místo skryté kvůli neprostupné vegetaci, ale satelitní snímky ukazují lineární objekty, které na obrázcích vystupují.

 

 

"Jsou tam rovné prvky, které napovídají, že by pod hustou klenbou mohlo něco být. Je tam tolik věcí, že by se mohlo jednat o lidský výtvor," uvedl pro portál Independent De Lisle.

 

 

Podle Dr. Armanda LaRocqueho z univerzity v Novém Brunswicku lze na snímcích rozpoznat síť ulic a velký čtverec by mohl být pyramida. "Čtverec se v přírodě moc často neobjevuje. Většinou se jedná o umělý výtvor, málokdy se jedná o přírodní fenomén," sdělil portálu Independent LaRocque.

 

 

Podle LaRocqueho archeologové s největší pravděpodobností najdou další mayská města s použitím podobné metody. Gadoury bude v roce 2017 svůj významný objev prezentovat na mezinárodním vědeckém veletrh v Brazílii.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NEUVĚŘITELNÉ: Vyhynutí dinosaurů prý zapříčil mor! Vědci objevili důkaz v úlomku jantaru!

Život na Marsu: Na rudé planetě byla objevena kostra mimozemšťana

 

klma TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama