Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 3. 2017
chlípný duchovní

Kněz Tvrdoň chtěl propustit z vězení. Možná si tam pobude 12 let

Bývalý kněz Erik Tvrdoň, odsouzený ke třem letům za zneužití nezletilé dívky a sexuální obtěžování několika žen, se z vězení jen tak nedostane. Soud zamítl jeho žádost o podmíněné propuštění. Případ ale může mít ještě dohru. Žalobci totiž trest připadá nízký a podal dovolání k Nejvyššímu soudu. Pro Tvrdoně žádá za znásilnění 12 let!

Pravomocný rozsudek si bývalý duchovní vyslechl loni v době, kdy ho pustili z vazby. V ní strávil polovinu z tříletého trestu a hned po verdiktu si podal žádost o podmíněné propuštění. Tu však soudci zamítli s tím, že na svobodu ho pustí až podle toho, jak se chová ve výkonu trestu. Tam však tehdy ještě nebyl ani den.

 

 

Odsouzený kněz je ve výkonu trestu od loňského listopadu a o podmíněné propuštění může požádat nejdříve za rok. Spis k jeho případu teď poputuje k Nejvyššímu soudu. Žalobkyni se totiž tříletý trest za sexuální nátlak zdá nízký a požaduje, aby Tvrdoně soudili za znásilnění, kde je sazba až deset let.

 

"Mohu potvrdit že nejvyšší státní zástupce podal v tomto případu dovolání v neprospěch obviněného, ve kterém namítá především nesprávné právní posouzení skutku," potvrdil Petr Malý, mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství.

 

 

Nejvyšší soud může dovolání zamítnout a potvrdit původní trest. Nebo o trestu rozhodne sám, případně kauzu vrátí nižším soudům k novému projednání. "Senáty na trestním úseku Nejvyššího soudu rozhodují o dovoláních v průměru za 40 dnů od chvíle, kdy obdrží spis," dal představu o časovém horizontu mluvčí Nejvyššího soudu Petr Tomíček.
 

 

 

 

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

21.3. | 16:23 Sergej Zajicev
1
Sperma na veřejnost píšeš takové věci o sobě ? Ty si prase nenormální ..
19.3. | 22:49 sperma1
-4
trapi me ze ja jsem natom v soucasne dobe stejne :( taky mi nezbyva nic jineho ...
21.3. | 16:37 Sergej Zajicev
1
Náhlasit nevhodný komentář
Kněz , Satan je to ,ne dvanáct roku ale 18 . za tu drzost že si po roce žádá o propuštění na svobodu . Nechápu ty ženský jak jsou blbý jak tága . Každou sobotu neděli smaží pečou a jdou s tím na faru za knězem , tam sedí dlouho do noci .a pijí víno .Můžou si za to sami
21.3. | 16:23 Sergej Zajicev
1
Náhlasit nevhodný komentář
Sperma na veřejnost píšeš takové věci o sobě ? Ty si prase nenormální ..
19.3. | 22:49 sperma1
-4
Náhlasit nevhodný komentář
trapi me ze ja jsem natom v soucasne dobe stejne :( taky mi nezbyva nic jineho nez kazdy den onanovat :( ale brzy se to zmeni ! protoze jsem pan sveho zivota a hlavne pan sveho penisu...brzy prijde den kdy doma budu mit babu a budu ji vosoustavat a dupaat...snad to nebude trvat dlouho :)
19.3. | 22:49 sperma1
-3
Náhlasit nevhodný komentář
! knez ! ja nepochybuju otom ze knez je nevinny ! protoze je to knez ! verici knez ! podle meho nazoru to na neho usili policajti ! kteri nemaji radi kneze ! knez by nevosukal babu protoze je impotent ! knezove maji zakazano vosukavat ! muzou si pouze honit !
19.3. | 22:38 sperma1
0
Náhlasit nevhodný komentář
mozna si tam pobude 12 let :D tolik nikdo nesedi ani za vrazdu...