Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 6. 2017
incident v Sýrii

Koalice bojující v Sýrii podle Damašku sestřelila syrské letadlo

Letouny F-15E Eagle
Zdroj: Profimedia

Mezinárodní koalice, která pod velením USA bojuje v Sýrii proti radikálům, dnes sestřelila syrské armádní letadlo. Oznámila to s odvoláním na armádu syrská televize. Podle jejích informací letadlo spadlo a pilot je nezvěstný. Incident se stal na jihu provincie Rakka dnes odpoledne. Americká armáda oznámila, že americká stíhačka sestřelila syrské letadlo, které shazovalo bomby na syrské povstalce podporované Spojenými státy, upozonila agentura Reuters.

Podle agentury AFP vypukly dnes vůbec poprvé pozemní boje mezi syrskou armádou a arabsko-kurdskými bojovými jednotkami podporovanými USA v provincii Rakka, kde koalice povstaleckých sil dobývá stejnojmennou baštu teroristické organizace Islámský stát (IS). Podle exilové Syrské organizace pro lidská práva (SOHR) boje vypukly večer ve dvou vesnicích ležících asi 40 kilometrů jižně od Rakky.

 

V prohlášení syrské armády se uvádí, že "takzvaná mezinárodní koalice" zaměřila na jihu Rakky jedno ze syrských vojenských letadel, které se účastnilo operace proti IS. Generální štáb v prohlášení uvedl, že jde o zjevný útok, který dokazuje skutečnou pozici USA, totiž, že stojí na straně terorismu a snaží se ovlivnit schopnosti syrské armády.

 

Ta je se svými spojenci podle prohlášení jedinou aktivní silou, která legitimně bojuje v Sýrii proti terorismu.

 

 

"Tento útok svědčí o spolupráci mezi USA a IS a odhaluje ďábelské úmysly USA v šíření terorismu s cílem prosadit americko-sionistické plány v této oblasti," stojí v prohlášení. Armáda v něm dále ujišťuje, že útok na letadlo neovlivní odhodlání armády pokračovat v boji proti IS a dalším teroristickým organizacím.

tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

18.6. | 23:34 overal
10
Klasika USA opět podporuje teroristy! Ti jejich hodní a zlí teroristé, tomu už ...
22.6. | 14:34 Jaroslav Pavelka
1
To je jasne od sameho zacatku, ze USA podporuji IS, vzdyt je to jejich dite oni ...
6.8. | 14:48 Jaroslav Pavelka
1
Náhlasit nevhodný komentář
Potvrzuje se 100% ze USA podporuji IS vzdyt je to znat, jak brani pozice a i to sestreleni Syrskeho letadla to potvrzuje !!!! Jestli nam na tv Nova take reknou o havarii vojenskeho letadla USA pri manevrech u Ausralie 3 vojaci se pohresuji ????? Asi by nam to rekli pokut by se to stalo Rusku ???????
22.6. | 14:34 Jaroslav Pavelka
1
Náhlasit nevhodný komentář
To je jasne od sameho zacatku, ze USA podporuji IS, vzdyt je to jejich dite oni ho ztvorili !! Timto chovanim jsou USA vpodstate teroristi a agresor, ktery je nelegalne na uzemi suvereniho statu Syrie !!!! A Česko je v agesivnim spolku NATO a tim mame odpovednost za statisice zabitych civilu !!!!!
19.6. | 11:49 truthwillprevail
7
Náhlasit nevhodný komentář
Benito Juarez - Přísný zákaz, novináři nesmí šířit tyhle informace. Mohou je šířit jen proti Rusku a Asadovi a to přes opozici, která je financovaná ze zahraničí.
19.6. | 09:30 Benito Juarez
4
Náhlasit nevhodný komentář
Proč SOHR také neříká počty mrtvých civilistů,které zabila koalice v Mosulu? Opravte mne, ale před začátkem ofenzívy v Mosulu žilo přes 1 milion civilistů a zhruba 6 tisíc bojovníků IS. Ofenzívu koalice přežilo přes sto tisíc civilistů a několik set bojovníků IS. Prozatím.
19.6. | 08:36 truthwillprevail
5
Náhlasit nevhodný komentář
A nejen to, koalice útočí i na syrské vojáky. Argument? Považovali jsme je za nebezpečné pro naše vojáky. Aha, takže syrská armáda bojuje proti teroristům ve své zemi a Američané, kteří jdou na vlastní pěst (nelegální ) utočí na syrskou armádu, protože je ohrožuje?
19.6. | 06:29 mibis
9
Náhlasit nevhodný komentář
Nic nového, že amíci podporuji IS - všude, kde se válčí, je pro ně jen kšeft.
18.6. | 23:34 overal
10
Náhlasit nevhodný komentář
Klasika USA opět podporuje teroristy! Ti jejich hodní a zlí teroristé, tomu už nemůže uvěřit ani malé dítě! Prostě válčit se musí, z čeho by jinak v USA žili? Napadnout jediné legální ozbrojené síly v jejich vlastní zemi je bezprecedentní akt agrese a mocenské zvůle! Za naší účast v NATO se stydím!