Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.3. 2017 13:58
Útok v Paříži

Kokain, tráva a alkohol. Útočník z letiště byl podle testů "sjetý"

Zdroj: TV Nova

Útočník, který v sobotu na pařížském letišti napadl vojačku a chtěl jí sebrat zbraň, byl údajně pod vlivem drog a alkoholu. Podle vyšetřovatelů se při toxikologických testech našly v jeho krvi stopy kokainu a marihuany. Radikála zastřelili vojáci dřív, než stihl někomu vážně ublížit.

Když 39letý Ziyed Ben Belgacem vtrhl v sobotu na letiště Orly a napadl vojačku, které se snažil vytrhnout samopal, byl prý zdrogovaný a opilý. V krvi měl bezmála promile alkoholu. To, že měl s omamnými látkami problémy, potvrdil i jeho otec.

Reklama


"Můj syn nebyl terorista. Nikdy se nemodlil. Pil. Takhle to dopadne, když je někdo pod vlivem alkoholu a marihuany," svěřil se starší muž.


Na letišti Belgacem křičel, že chce zemřít ve jménu Alláha. Vojáci ho zastřelili.


Časně ráno v den útoku byl Belgacem v baru. Hodinu a půl předtím, než způsobil paniku na letišti, vystřelil na policejní hlídku a jednoho strážníka lehce zranil. Poté zavolal svému otci a řekl, že udělal chybu.Policie v souvislosti s útokem kromě otce útočníka vyslýchala také jeho bratrance a bratra. Všichni už byli propuštěni.


Vyšetřovatelé se snaží zjistit motiv pachatele. Zrušeny byly desítky letů a letiště bylo kvůli obavám z teroristického útoku několik hodin uzavřeno. Ve Francii stále platí výjimečný stav kvůli útokům, které si v posledních dvou letech vyžádaly přes 230 lidských životů.
 

pez, Ema Klementová TN.cz
Reklama