Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Publikováno 13. 5. 2018
porušení předpisů

Kolegové odhalili policistu, který vezl na motorce dítě! Čeká ho trest

Zdroj: TV Nova

Policistům z Plzeňska se podařilo z videa odhalit svého kolegu, který na služební motorce vezl malé dítě. Podle dopravních expertů tím porušil všechny možné předpisy. Jeho jízdu natočil jeden z diváků televize Nova. Policistu podle dostupných informací čeká kázeňský trest.

Policista vezl na motorce malé dítě po silnici v Heřmanově Huti. Jeho počínaní odsoudil bezpečnostní expert. Zdůraznil, že vézt dítě před sebou na motorce je krajně nebezpečné. "Policista porušil všechno, co mohl. Včetně služebních předpisů, včetně bezpečnosti toho dítěte," hodnotil jeho chování Bohumil Hejhal.A podobný byl i názor policistů, když jsme jim před deseti dny video předali. "Je patrné, že policista se dopustil přestupku v dopravě. S takovým jednáním se neztotožňujeme," sdělila tehdy mluvčí policie Martina Korandová.

 

 

Dítě policista vezl bez helmy, rukavic, zpevněných bot a bezpečných kalhot. Policie případ pod koberec nezametla. Teď už se ví, o kterého policistu šlo. A čekají ho nepříjemnosti. "Jedná se o policistu Krajského ředitelství Plzeňského kraje. V současné chvíli shromažďujeme potřebné podklady pro zahájení kázeňského řízení," oznámila mluvčí policie Markéta Fialová.


Jaký bude trest, ale jasné ještě není. Policista z Plzeňska může dostat napomenutí, stejně tak je možné, že mu bude snížen plat. A za dopravní přestupek mu podle informací televize Nova hrozí až dvoutisícová pokuta, včetně připsání tří bodů.

František Nyklas/ lud TN.cz
Reklama