Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.10. 2016 19:10
Vaše téma

Babiš: "Lidé, kteří jsou teď na krajích, bojují o udržení koryt"

Zdroj: TN.cz

Hostem pořadu Vaše téma byl ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Hlavním tématem byly pochopitelně uplynulé krajské volby, ve kterých ANO získalo nejvíce hlasů a vyhrálo v devíti krajích. V některých krajích ale vznikají koalice, které vítězné ANO pošlou do opozice, co na to říká Andrej Babiš?

"Děkuji všem naším voličům, že nám dali důvěru. Nehodnotím to jako nějaké tsunami. My jsme vyhráli, ale je to pro nás poprvé. Ti lidé, kteří jsou na krajích a mají tam svá koryta, bojují silou moci o to, aby se tam udrželi. A protože se znají, tak mají výhodu," řekl Babiš v pořadu Vaše téma.

 

Hnutí ANO vyhrálo v devíti krajích, získalo 176 mandátů v krajských zastupitelstvech a celkem 21 % hlasů. V Pardubickém, Královéhradeckém a Plzeňském kraji už ale vznikly koalice bez vítězného hnutí. O vyšachování ANO uvažovali také v Jihomoravském kraji.

 

Andrej Babiš prozradil, jak by se zachoval, kdyby zjistil, že někdo z jeho hejtmanů má problémy s korupcí. "Pokud bych zjistil, že je u nás nějaký problém s korupcí, určitě bych to nekryl a vyzval bych daného člověka, aby odešel. My nemáme žádnou korupční historii a já si na tom strašně zakládám," tvrdí Babiš.

 

 

Andrej Babiš se narodil 2. září 1954 v Bratislavě. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě. Před revolucí pracoval v podniku Chemapol v Bratislavě a také jako delegát podniku zahraničního obchodu Petrimex v Maroku.

 

Po sametové revoluci se vrhnul na podnikání. Ovládá holding Agrofert a je druhým nejbohatším Čechem. V roce 2011 založil občanskou iniciativu nazvanou Akce nespokojených občanů, z níž se stalo hnutí ANO, které ve volbách do Sněmovny v roce 2013 skončilo na druhém místě.

 

 

Babiš je rozvedený. Ze vztahu s exmanželkou Beatou má dceru Adrianu a syna Andreje. Od 90. let žije s partnerkou Monikou, která přijala jeho příjmení. Spolu mají dvě děti, Vivien a Frederika.
 

vbo TN.cz
Reklama