Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.6. 2017 22:02
měsíční předpověď

Konec června bude teplejší než obvykle. Pršet by mělo více

Konec června bude podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) teplejší než je obvyklé, začátek července by měl být podle měsíčního výhledů teplotně průměrný. S vysokými teplotami přijde také větší množství srážek, více pršet by mělo hlavně začátkem července.

Období mezi 19. červnem a 16. červencem bude podle ČHMÚ teplotně nadprůměrné. Nejtepleji má být hlavně v prvním týdnu, další týdny se pak budou přibližovat průměru.

 

"Z hlediska množství atmosférických srážek se předpokládá, že na našem území bude období 19.6. - 16.7.2017 jako celek nadnormální," uvádí ČHMÚ.

 

Na začátku období se očekává méně srážek, později by mělo pršet častěji. Protože se bude jednat zejména o přeháňky a bouřky, lze podle ČHMÚ očekávat velké rozdíly v množství srážek mezi jednotlivými regiony.

 

Výrazné oteplení přijde už po víkendu, kdy se možná dočkáme i tropické třicítky. Ještě v sobotu se má teplota držet kolem 18 až 22 °C, na severovýchodní polovině území bude jen 14 až 18 °C. Přes den by mělo být převážně zataženo, místy se budou objevovat přeháňky.

 

 

V noci na neděli by pak teplota mohla klesnout až k 8 °C, místy se ještě mohou objevovat přeháňky, přes den by pak mělo pršet jen velmi málo. Později odpoledne a k večeru začne ubývat oblačnosti, teplota vystoupá k 23 až 27 °C.

 

Předpověď počasí:

klma TN.cz