Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.2. 2018 20:21
výrazné ochlazení

Konečně je to tady! Čeká nás nejmrazivější týden za celou zimu

Zdroj: TV Nova

Ten, kdo se těšil na pořádnou zimu, se konečně dočkal. V příštím týdnu nás čekají zatím nejmrazivější dny letošní zimy. A podle meteoroložky Dagmar Honsové by chladné počasí mohlo vydržet i několik týdnů.

Pravé zimní počasí o sobě konečně dává vědět. "Začne k nám proudit studený vzduch od severozápadu. Jarní zimu, kterou jsme si užívali od Vánoc, ukončí dnes přechod studené fronty," popsala meteoroložka Dagmar Honsová.

 

A to je dobrá zpráva pro ty, kterým na zítřejší pololetní prázdniny navazují hned v příštím týdnu ty jarní. "Zatímco v minulém týdnu se dalo na horách lyžovat na těžkém a po ránu zmrzlém sněhu, který během dne odtával, teď se můžeme těšit na prachový sníh, polojasno a teploty trvale pod bodem mrazu," slíbila meteoroložka. Se sněhovými vločkami můžeme počítat už o tomto víkendu, ale v nížinách to bude spíš poprašek. Na horách může napadnout až deset centimetrů.

 

Rozhovor Dagmar Honsové ve Snídani s Novou:

 

Nejvíce zmatená z nevšedního počasí je příroda. V tomto týdnu jsme ještě měřili teploty připomínající březen, v tom příštím ale klesnou výrazně pod bod mrazu. "V druhé polovině příštího pracovního týdne bude i v nížinách po ránu až minus 12 stupňů Celsia. V odpoledních maximech to bude minus 5 stupňů. Příští týden bude nejchladnější od začátku letošní zimy a vypadá to, že nám zima nějaký ten pátek vydrží," myslí si Honsová.

 

 

Podle ní by mohla nastat i stejná situace jako v loňském roce – totiž že na konci března bude na horách nejvíce sněhu za celou zimu a měřit budeme nejnižší teploty. A jaro bude v nedohlednu.

 

Podívejte se na předpověď počasí:

 

Předpověď počasí

Čtvrtek

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno. Na většině území občas déšť nebo přeháňky. Postupně od severozápadu nad 600 m, v severozápadní polovině Čech i v nižších polohách, srážky smíšené nebo sněhové. Odpoledne v Čechách od severozápadu ustávání srážek. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, na západě Čech kolem 3 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C. V noci mírný jihozápadní až jižní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h), k ránu jihozápadní až západní 2 až 6 m/s a k večer bude dále slábnout.

 

Pátek

V pátek bude oblačno až zataženo, ojediněle sněhové přeháňky, na východě sněžení, v polohách pod 400 m i smíšené. Během dne od západu ustávání srážek a částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s.

 

Sobota

Na začátku víkendu bude oblačno až zataženo, přechodně místy polojasno, na většině území sněhové přeháňky, na horách občasné sněžení. Na jihu Moravy během dne i srážky smíšené. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

 

 

Neděle

V neděli bude oblačno až zataženo, přechodně místy polojasno, na většině území sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s.

 

Pondělí

Na začátku příštího týdne bude oblačno až zataženo, přechodně místy i polojasno, místy sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, při malé oblačnosti a sněhové pokrývce kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Mírný severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

 

Úterý až čtvrtek

Během příštího týdne by mělo být oblačno až polojasno, místy sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty -3 až -8 °C, při malé oblačnosti a sněhové pokrývce kolem -12 °C. Nejvyšší denní teploty -4 až +1 °C.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Co byste nikdy neměli v mrazu dělat se svým autem? Téhle CHYBY se dopouští mnoho řidičů! Škodí to vozu

Plastová okna mají skvělou VYCHYTÁVKU, o které vám výrobce nikdy neřekl! Ušetříte za topení

Oči v mrazech trpí: 3 pomocníci vás zachrání!

mom TN.cz
Reklama