Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.3. 2016 21:14
Dohoda schválena

KONEČNĚ! Od neděle budou migranti vraceni do Turecka!

Zdroj: TV Nova

Premiéři a prezidenti zemí Evropské unie schválili dohodu s Tureckem. Na twitteru o tom informovali český premiér Bohuslav Sobotka a finský premiér Juha Sipilä. Podle předsedy české vlády budou od neděle nelegální migranti vraceni do Turecka!

"Dohoda s Tureckem schválena. Všichni nelegální migranti, kteří dorazí do Řecka z Turecka počínaje 20.3. budou vráceni zpět!" uvedl Sobotka na twitteru. Informovaný představitel EU krátce předtím novinářům dohodu interpretoval tak, že nová pravidla začnou platit o půlnoci z neděle 20. března na pondělí 21. března.


Podle dohody by měli být do Turecka vraceni všichni uprchlíci, kteří se přes Egejské moře dostanou na řecké ostrovy. Za každého Syřana, který mezi nimi bude, vyzvedne EU z Turecka jednoho syrského občana, aby snížila nápor na humanitární situaci v Turecku. Při přebírání budou mít přednost ti migranti, kteří se nepokusí Egejské moře překročit za pomoci pašeráků či jiným neregulérním způsobem.

 


Lídři zemí EU se na textu shodli jen pár desítek minut poté, co jim ho předložil předseda Evropské rady Donald Tusk. Ten návrh dojednal s Davutogluem dopoledne. Turecký premiér podle unijního činitele s přijatou podobou textu souhlasí.


V průběhu dne se podařilo vyřešit čtyři problematická témata, která ještě dopoledne přijetí dohody bránila.

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DRSNÁ GALERIE: Říkají mu NIČITEL. Hlídá hranici a loví uprchlíky holýma rukama!

DĚSIVÉ FOTOGRAFIE uprchlíků v Calais. Ústa mají zašitá jehlou a nití!

vbo tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

18.3. | 15:52 allanaldik
37
kazdy vi ze to tak nebude. migranti budou dal proudit do evropy a nikdo je ...
18.3. | 17:02 Jarmila Hlavatá
-35
tezko by jste delali osm hodin bez naroku na prestavku a rvete a na stavbe si ...
19.3. | 14:26 topka55
7
Náhlasit nevhodný komentář
A to se máme radovat ?? Vůbec tu neměla noha uprchlíka vkročit !!
19.3. | 12:21 vo253
7
Náhlasit nevhodný komentář
Jenom blbec může uvěřit turkovi.
19.3. | 09:58 Adeaze Obi
4
Náhlasit nevhodný komentář
jsou v tom prachy
19.3. | 09:43 Joko
11
Náhlasit nevhodný komentář
Všecko špatně ,ti hajzlové nám lžou a lžou všichni! Zavezou je do Turecka ,tam jim vyrobí doklady a pošlou je "blbým" evropanům spět , takže už budou legální migranti . A všichni budou (GOGO) Syřané ,,jak řekl prezident . Bude to ještě horší něž dříve, ale Turecko se napakuje.Ó blbá ...
19.3. | 09:18 viam
13
Náhlasit nevhodný komentář
Prohra pro EU. A co budeme dělat s těmi, co sem už nelegálně přišli a na azyl nárok mít nebudou? To tady jako zůstanou? Nedomyšlené, naivní a drahé.
19.3. | 09:11 ladmato
11
Náhlasit nevhodný komentář
Nepote, to není celé číslo, všichni jistě využijí zákon o slučování rodin, dovezou si svá početná a všelijak pofiderní příbuzenstva, budou se množit a za chvíli jich máme jedno velké město plné těžko integrovatelných vyžírků trvale na našem soc. systému. Nepřizpůsobivých romů už snad máme dost.
19.3. | 08:51 Jarmila Hlavatá
-10
Náhlasit nevhodný komentář
lada48 ta s.t. e. t. k.a jsi TY,umis jen hophop v posteli a hlava nepracuje
19.3. | 08:47 Jarmila Hlavatá
-4
Náhlasit nevhodný komentář
petalinos na duchod jsem si poctive vydelavala 40 let ty de..bi a prave v Cesku a musela jsem zrejme jako pokladni obsluhovat takovy zm.r.dy jako jsi ty a jeste k tomu sprosty jako ty,nikomu nic necpu,jen podotykam,co nikdo nevi z cechu,jak to tu je,jen ze zprav ale realita je uplne jina,nez se pise
19.3. | 08:35 nepot
8
Náhlasit nevhodný komentář
Svého času se tvrdilo, že čmoudů k nám má přijít asi 1 500 a najednou jich Bohouš slíbil přijmout skoro 5 000? Když ho Angela zminˇovala, celý zářil....
19.3. | 08:15 v-oku-selmy
1
Náhlasit nevhodný komentář
Média by měly informovat takto. http://aeronet.cz/news/o-vecech-ktere-jsou-in-ale-i-o-tech-jenz-jsou-tabu/