Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 28. 2. 2016
BUDOU TRESTAT 13LETÉ?

KONEČNĚ: Poslanec Tejc chce snížit hranici trestní odpovědnosti

Jeroným Tejc, Poslanecká sněmovna
Zdroj: TN.cz
Jeroným Tejc, Poslanecká sněmovna

Poslanec za ČSSD Jeroným Tejc se chystá předložit zákon, který by snížil věkovou hranici pro trestní odpovědnost. Podle jeho návrhu by mohly být trestány děti už od věku 13 let.

Jeroným Tejc jako první z politiků reaguje na tragický případ vraždy v Teplicích, kdy mladý kluk ubodal kamarádku. Policie případ ihned odložila vzhledem k nízkému věku pachatele. Mladistvý vrah tak skončí v detenčním ústavu, až mu bude 18 let, vyjde z něj s čistým trestním rejstříkem. Že by mohl být pro společnost stále nebezpečný současné zákony neřeší.

 

"Já se přikláním k hranici třináct let pro nejzávažnější trestné činy. Soud by mohl v mimořádných případech zvážit, zda (pachatel) mohl posoudit následky jednání, mohl by jej uznat neodpovědným, nicméně automaticky by platila hranice 13 let pro policii," uvedl poslanec Tejc v pořadu Partie na TV Prima.

 

 

Problematika trestní odpovědnosti mladistvých se v české společnosti probírá už delší dobu. V minulosti je známo hned několik případů, kdy mladiství vrazi vyvázli bez trestu. Kromě teplické vraždy z poslední doby je hodně známý případ z Kmetiněvsi, kde mladistvý chlapec znásilnil a zabil svou kamarádku.

 

Když dosáhl plnoletosti, dostal se z detenčního ústavu na svobodu a změnil si jméno. V současné době už je ale mladík za mřížemi kvůli majetkové trestné činnost. 

hru TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

28.2. | 14:00 Milan Brejcha
38
Tak, už aby to bylo, nebo ty z m r d i nemají žádné zábrany v jejich chování. ...
28.2. | 14:09 stepankova5
-13
Jo,jo budme ve strehu, blizi se volby.
29.2. | 09:29 werywetcheerleaders
1
Náhlasit nevhodný komentář
Ještě zapomněli na sebe poslance. :) Oplotit sněmovnu. :)
29.2. | 08:13 Pepa Depo
3
Náhlasit nevhodný komentář
Jen kecy, stejně nic neprosadí, jenom se chce zviditelnit !
28.2. | 17:36 tonny44
14
Náhlasit nevhodný komentář
Zkurrvvenci u nás vymýšlejí dávno vymyšlený. Stačí, kdyby haisli zvedli svoje líný prddeelle z poslaneckých lavic a místo studijních cest po Karibiku vyrazili pro rozum třeba do Švajcu, Rakouska, či Německa. Ale to pro ten poslaneckej xindl nebude atraktivní zájezd, tak z toho nic nebude...
28.2. | 17:05 Miroslav Laptopický
20
Náhlasit nevhodný komentář
Na 13 let je to na ho*no. Ve Spojenejch státech americkejch mužou trestat za vraždu i děti, kerejm eště neni ani sedum let. To se zdá bejt lepší.
28.2. | 15:28 Ton Alfonso
7
Náhlasit nevhodný komentář
pokud zkorumpovaná justice nebude dává exemplární trest jak za chlast za volantem fetky za volantem vraždy,rozkrádání státu atd.tak se nic nezmění trest má být odstrašující příklad a ne dovolená na rekreaci,jak Pospíšil řekl že Česko má v Evropě nejpřísnější tresty za vraždy tak jsem se kulal smíchy
28.2. | 15:22 Ton Alfonso
11
Náhlasit nevhodný komentář
Zákon je jedna věc zkorumpovaná justice druhá,k čemu ti je zákon když soudy stejně nebudou trestat ale jen přeposílat tam co dnes už je polepšovny,nebo si vážně myslíte že 13té děcko zavřou na Mírov?zákony tu jsou ale justice je na h.o,n.v,n.o.. pokud se nezmění celá justice nepomůžou žádné zákony.
28.2. | 15:16 kacipavel
24
Náhlasit nevhodný komentář
Poslanec Tejc…Sice s křížkem po funuse ..ale je to první hvězdička na obzoru …stejně ho přehlasují ..sami dobře vědí co dělají jejich rozmazlený parchnti, a nedopustí aby je soudili , a ostatní jsou jim ukradení !!
28.2. | 15:10 overal
29
Náhlasit nevhodný komentář
Pokud někdo opakovaně krade, opakovaně někoho napadá nebo je dostatečně vyspělý, aby někoho zavraždil tak je také dostatečně vyspělý, aby si ti odseděl! Bez ohledu na biologický věk!! Věk může být brán v úvahu pouze u nedbalostních trestných činů, kde bych dnešní věkové rozlišování zachoval.
28.2. | 15:05 maxfox
23
Náhlasit nevhodný komentář
A u migrantů bych to nastavil od narození.
28.2. | 14:32 Václav Oulehle
13
Náhlasit nevhodný komentář
adam123456789 .. Když se na tím co jste napsal zamyslím, na jednu stranu s vámi musím souhlasit, ale na druhou stranu zas musím napsat, že snížená hranice pro trestní odpovědnost měla být už dávno.