Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.9. 2016 17:55
zastropování důchodu

KONEČNĚ SCHVÁLENO: Vláda rozhodla, kdy půjdeme do penze

Zdroj: TV Nova

Vláda se dohodla na tom, v kolika letech půjdeme do důchodu. Maximální hranici důchodového věku stanovila na 65 let. Zákon, který zastropuje věk pro odchod do důchodu, schválila jednomyslně.

Návrh zákona, který zahrnuje i možnost pozdějšího posunutí hranice podle doby dožití, projedná nyní Parlament. I tam zřejmě návrh projde.

 

Norma vedle ohraničení věku pro odchod do důchodu obsahuje i pasáže, podle kterých v roce 2019 vznikne zpráva o očekávané době dožití lidí narozených mezi roky 1966 a 1995.

 

Když se ukáže, že by měli žít v důchodu víc než čtvrtinu života, vláda, už nová, rozhodne, zda bude důchodový věk upravovat. Podle dosavadních propočtů by u nejmladších mohla být hranice posunuta nad 68 let. Nové propočty by měly vznikat každých pět let.

 

 

 

Růst důchodového věku se nyní každoročně zvyšuje u mužů o dva a u žen o čtyři měsíce, legislativa počítá se sjednocením věku pro odchod do důchodu pro muže a ženy narozené po roce 1971. Pokud Parlament bude souhlasit se zavedením hranice důchodového věku v 65 letech, mělo by se to také týkat všech narozených po roce 1971.

mom tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

5.9. | 15:22 maxfox
43
Mladých je mi líto.Celý život budou hledat práci,živit kapitalistu,a po ...
5.9. | 19:34 Benito Juarez
-7
Důchod, to je období života, kdy ke mzdě od zaměstnavatele se pobírá ještě ...
24.2. | 21:25 Květoslava Hanzlíková
1
Náhlasit nevhodný komentář
Do důchodu se taky málokdo dostane i když má odpracované roky tak zase chybí roky v pojištění,hezky to zamašlovali.Je to šaškárna.
2.10. | 10:28 Terezka Slováčková
4
Náhlasit nevhodný komentář
A nemělo by to být tak, že třetinu života jsme děti a studujeme, třetinu života pracujeme a třetinu života máme nárok na odpočinek? Jak k tomu přijdou dělnické profese, kde každý den dřou jako mezci, ničí si tak své vlastní zdraví? A co my všichni ostatní, stále ve stresu a s nervama někde v ...
6.9. | 18:33 svarcovaerika0123
0
Náhlasit nevhodný komentář
satanastatavas - hleď si svýho a hubu drž i ty.
6.9. | 17:42 satanastatavas
0
Náhlasit nevhodný komentář
Eriko, ja uz duchodcem davno jsem, vis, kocko? A to co- J -? sem pise drzka je pitchovinka ale jak te sleduji tak pomatencu je daleko vic! Kdyz necemu nerozumis, tak se zeptej nebo aspon drz hubu!
6.9. | 17:39 satanastatavas
1
Náhlasit nevhodný komentář
Cesko vede s nekym valku? Ve zpravach CT hlasi ze soucasni valecni??? veterani maji vseliake vyhody a duchod zajisten..Zaco?, soudruzi, zaco? Co prinasi vrazdeni spolecnosti? PRoc se one nepostara ten , pro koho vrazdi?
6.9. | 16:46 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-4
Náhlasit nevhodný komentář
6.9. | 16:00 svarcovaerika01: Mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost.
6.9. | 16:00 svarcovaerika0123
3
Náhlasit nevhodný komentář
Á držka zase vylezl. Ty to máš asi naskenovaný, píšeš pořád jedno a to samý. Zkus už něco jinýho. I to co jsem píšeš taky to samý. Něco novýho hochu. A neschovávej se za přezdívku. Ale ty asi jako držka i vypadáš.
6.9. | 12:39 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost.
6.9. | 12:37 svarcovaerika0123
5
Náhlasit nevhodný komentář
satanastatavas - ty jsi deb* il, tobě není pomoci. I ty budeš jednou důchodce, tak si na tyhle tvoje de* bilní kecy vzpomeň. Jsi chudák, je mi tě líto.
6.9. | 09:10 satanastatavas
0
Náhlasit nevhodný komentář
Uz 25 let plati v Cesku heslo-neni duchodce jako duchodce, nejlepsi duchodce je dva metry pod zemi...