Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.3. 2017 21:02
chce neomezenou moc

Hrozba! Turecký prezident Erdogan vyhrožuje Nizozemsku

Zdroj: TV Nova

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes prohlásil, že Nizozemsko zaplatí za "nestoudné zacházení" s tureckou ministryní, kterou Nizozemci vyhostili ze země. Situace vyústila podle agentury AP v bezprecedentní diplomatickou roztržku mezi oběma státy.

"Určitě za to zaplatí a také dostanou lekci z diplomacie. Naučíme je mezinárodní diplomacii," prohlásil Erdogan v projevu, předneseném v Istanbulu. Turecký prezident při této příležitosti opět postup nizozemských úřadů přirovnal k "nacismu a fašismu".

 

Ankara hrozí Nizozemcům nejtvrdší odvetou za to, že o víkendu tureckou ministryni pro záležitosti rodiny eskortovali jako nežádoucí osobu do Německa. Ještě předtím v sobotu nizozemská vláda zakázala přistát v Rotterdamu šéfovi turecké diplomacie.

 

Oba členové turecké vlády chtěli v Nizozemsku agitovat mezi tureckou menšinou před referendem o kontroverzní turecké ústavní novele, která má posílit pravomoci hlavy státu. Nizozemsko i další západní státy se přitom stavějí zdrženlivě či přímo odmítavě ke snahám tureckých politiků získat podporu turecké diaspory pro změnu ústavy, která podle svých kritiků poskytne prezidentovi postavení neomezeného vládce.

 

 

Erdogan dnes poděkoval Francii, že umožnila návštěvu šéfa turecké diplomacie, který dnes ve městě Mety vystoupil před početným publikem.

 

Ve zhruba sedmnáctimilionovém Nizozemsku žije podle různých odhadů asi 400.000 až půl milionu přistěhovalců z Turecka a jejich potomků. Většina má dvojí občanství, a tak může hlasovat v obou zemích. V přibližně 66milionové Francii některé zdroje odhadují, že turecká menšina má přes 200.000 členů.

 

Nizozemsko se chystá ve středu k parlamentním volbám, ve kterých zápolí nynější premiér Mark Rutte s populistickým politikem odpůrcem islámu Geertem Wildersem.

čtk TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

12.3. | 17:05 nichts obernichts
10
2/2 Neni mozne se zaleknout vyhruzkami Turecka vystupem z NATO, vypustenim ...
12.3. | 21:16 Ukradeny Trotl
-4
Neexistuje něco jako neomezená moc. Eman a Bureš se o to pokouší a věřte, že ...
14.3. | 11:19 reypal
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ten tureckej šašek si vzal vzor z Musoliniho nebo Hitlera?Zatím tomu vše napovídá.No jo,turecká šavle je "absolutní rovina".
13.3. | 15:51 satanastatavas
0
Náhlasit nevhodný komentář
POkud Holandani chteli zabranit propagande pro Erdogana tak tim, co provedli vsechny turky co maji doma akorat povzbudili pro Erdogana a jeho plany hlasovat....Nekdy i malo byva vic.
13.3. | 00:20 karl-z-bahnhofu
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Takto se od muslimů nechá mlátit francouzská policie: https://www.youtube.com/watch?v=Rrv-OKN0YOA
13.3. | 00:16 karl-z-bahnhofu
0
Náhlasit nevhodný komentář
Turci by západní Evropu měli potrestat. A to tak, že jim odlákají všechny uprchlíky, dokonce i s migranty a připraví je tak o multikulturní obohacení. Jistě by strašně zuřili !!
12.3. | 22:31 yjy
2
Náhlasit nevhodný komentář
Tak už i Nizozemci neposlouchají fýrerku..
12.3. | 21:16 Ukradeny Trotl
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Neexistuje něco jako neomezená moc. Eman a Bureš se o to pokouší a věřte, že jim není co závidět. Protože i když pochopili jak vydělat peníze: https://goo.gl/iKiiV3 tak jim to v určitým okamžiku bude houby co platné. Stejně jako např. vám to diskutování zde. Pro mně je to SPAM a NEDISKUTUJI.
12.3. | 21:12 josefvyskoc
0
Náhlasit nevhodný komentář
koukam ze to je tady samej uchylnej slunickar ! )))))))...
12.3. | 20:12 josefvyskoc
0
Náhlasit nevhodný komentář
nemci uz po tolikate rozmr dali evropu...natahali sem svrab a ted budou mit dalsi generace v cele evrope jen problemy (mysleno obycejni lide)...bohati vč. politiku, nebo-li ti co to zpusobili, maji ochranky a haciendy v bezpecnych koutech sveta...
12.3. | 20:05 nichts obernichts
2
Náhlasit nevhodný komentář
Oprava: u 2. !!! nejvetsi NATO moc se mi 2. kupodivu vytratila .. Ale: Kazdopadne JE to sila ... ktere by jsme se presto nemeli za stavajicich podminek bat!
12.3. | 19:58 nichts obernichts
5
Náhlasit nevhodný komentář
Putin se tesi, Erdoganem rozvratil NATO a EU vic nez si pral ...