Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 6. 2017
Nový zákon

Kongres chystá nové sankce proti Rusku, Trump je nezruší

Donald Trump během proslovu v Kongresu
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek

Američtí senátoři dospěli v pondělí k dohodě o zákonu, který zavede nové sankce proti Rusku. Napsala to agentura Reuters. Součástí zákona bude ustanovení, které zabrání Bílému domu zmírnit, odložit nebo zrušit sankce bez souhlasu Kongresu.

Zákon má potrestat Moskvu za údajné vměšování do loňských prezidentských voleb USA, za násilný zábor Krymu a za podporu syrské vládě. Hlasovat se má už tento týden, protiruské sankce mají být schváleny jako dodatek zákona o sankcích proti Íránu.


Zákon legislativně potvrdí sankce proti Moskvě, které byly v minulosti vyhlášeny pouhým exekutivním příkazem prezidenta. Zavede ale i sankce nové v oblastech těžby, zpracování kovů a námořní a železniční dopravy.


Návrh podporují demokraté i republikáni a o jeho schválení není pochyb, uvádí Reuters. Musí ho ještě potvrdit Sněmovna reprezentantů a podepsat prezident Donald Trump. Kdyby to neudělal, poslanci předpokládají kongresovou podporu dostatečnou k tomu, aby veto přehlasovali.Zákon o sankcích rovněž zmocňuje úřady k "robustní pomoci" při upevňování demokratických institucí a v boji proti šíření dezinformací v evropských zemích, které mohou být terčem "ruské agrese".

tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

13.6. | 10:25 Benito Juarez
4
Už v minulosti jsem zde psal,že dlouhodobé sankce vůči Rusku mohou Rusku ...
13.6. | 19:32 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-3
13.6. | 10:25 Benito Juarez: Takovou pič00vinu jsi vymyslel sám nebo ti s tím ...
14.6. | 00:16 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Obama řekl, že Putin díky angažovaní v Sýrii, Krymu, na Ukrajině vede zem ke krachu. Obamo, kdy to bude? Je jednoduché kritizovat Rusko v době, kdy je ropa levná. Ale stačí menší nárůst a je Rusko opět v pohodě a to bez zadlužení. Američané řeší krize jen půjčkami.
14.6. | 00:11 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Švanda je, že díky sankcím Rusko posílilo vlastní produkci, našlo nové obchodní partnery, to všechno jsou posilující ekonomické tendence. Američané vědí, že sankce nic neřeší, jen chtějí nahrát jiným spojencům obchody, mohu tě držko opět poučit.
14.6. | 00:11 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Když jsem psal že v roce 2017 Rusko bude v růstu byl jsem považovaný za blázna. Tak kdo je teď blázen?
14.6. | 00:07 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Držko a co teprve mzdy? Od nějakých -10% rostou reálně o 2,5% měsíčně. Sakra jak to jen to Rusko mohlo zvládnout, vždyť experti tvrdili, že Rusko nemá šanci, už mělo zkrachovat 2015, 2016 a nic se nestalo. Kde ti Američané udělali chybu? To je ta zodpovědná finanční politika držko, tu USA nemají.
14.6. | 00:03 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Mimochodem i to tvoje HDP roste, to nasere. Momentalně je už na 0,5%. Nedavno ještě koelm -4,5%. Inflace klesla na 4,1% byla nedávno 17%. Ekonomika se vrátila k růstu po dvouleté recesi. Držko co teď?
13.6. | 23:51 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi - To není žádná pičoovina, jen se Benito podíval na aktuální ekonomické, obchodní ukazatelé. Ale ty vlastně znáš jen to HDP. Tvůj jediný ukazatel který např. Američané mají našizený půjčkami. Sebeklam je tvůj koníček.
13.6. | 23:47 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Za násilný zábor Krymu? Proč pořad píšete takové lži? Nikdo vám na to už neskočí. Běžte se na Krym zeptat občanů jak násilné to bylo, rovnou se zeptejte i pozorovatelů, kteří celou situaci sledovali.
13.6. | 19:32 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
13.6. | 10:25 Benito Juarez: Takovou pič00vinu jsi vymyslel sám nebo ti s tím někdo pomáhal?
13.6. | 10:25 Benito Juarez
4
Náhlasit nevhodný komentář
Už v minulosti jsem zde psal,že dlouhodobé sankce vůči Rusku mohou Rusku pomoci. A to se také děje. Po určitém šoku, pokusu o zmírnění, se Rusko stává soběstačným a ekonomika roste. USA naopak spíše ztrácí. A to,jak USA upadá, ukazuje i jeho ublíženecká rétorika.
13.6. | 09:55 roko-lanek
3
Náhlasit nevhodný komentář
Rusko je soběstačné.Rusko ani nechce žadny odpad z EU.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme