Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 2. 2017
Zvláštní metoda

KONVIČKOVÁNÍ: Mučení, nebo skvělý postup, jak se zbavit rýmy?

Překonat rýmu bývá těžší, než se zdá. Ať děláte, co děláte, ne a ne se jí zbavit. Pokud hledáte něco nekonvenčního a zaručeně účinného, vyzkoušejte konvičkování. Vypadá sice drasticky, nic nepříjemného to ale není.

"Neléčená rýma trvá sedm dní, ta léčená týden," tvrdí oblíbené přísloví. Pokud máte stejnou zkušenost, možná jste ještě nezkusili konvičkování. Jde o výplach solným roztokem, kdy do jedné nosní dírky konvičkou nalijete teplou vodu se solí a druhou dírkou vyteče ven i s hleny.

 

Na starobylou metodu upozornil pořad Maminy s rozumem. Zvláště pro děti, které trápí dlouhodobé nebo opětovné nachlazení a rýma, je podle různých maminek konvičkování ideální. Pro děti od pěti let (pro ty šikovnější i dříve) ho doporučují i lékaři.

 

Problém je ale v tom, že postup se může zdát opravdu nechutný. Kolem konvičkování se tak po publikování nového dílu pořadu na internetových i facebookových stránkách TV Nova rozvinula bouřlivá diskuze.


Na celý díl pořadu Maminy s rozumem o konvičkování se podívejte ZDE.

 

Zatímco většina lidí, kteří metodu vyzkoušeli, ji doporučují, najdou se i tací, kteří ji přirovnávají k mučení. "A Amíci tomu říkají waterboarding," napsal David. "Já jsem to jednou zkusil a pak jsem uklízel po celé koupelně můj oběd," tvrdí zase Erik.

 

 

Většina komentujících si ale konvičkování pochvaluje. "Je to skvělé! Rýma za tři dny vyléčená, občas to používám preventivně. Je mi to fakt příjemné," uvedla Martina. "Nejlepší věc na světě, nic jiného nepoužíváme. Syn to dělá od čtyř let sám," doplnila Hanka.

 

I lékaři ujišťují, že konvičkování není nijak nebezpečné ani nepříjemné. Doporučují ho hlavně pacientům, kteří jsou často nemocní. Metoda má pomáhat i alergikům, které trápí rýma celé jaro nebo podzim.

 

Co si o konvičkování myslíte vy? Vyzkoušeli jste ho? Napište nám svůj názor nebo zkušenosti do komentářů pod článkem nebo na Facebooku!

 

NEHPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Strčila si na noc do nosu kus listu! Když se ráno probudila, cítila se mnohem lépe. Zkusíte to?

SKVĚLÝ OBJEV: Jak se rychle zbavit zápachu z úst po česneku? Tyto 3 účinné látky 100% zaberou!

epa TN.cz
Reklama