Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.7. 2016 17:43
bez plavek

Koupání nahoře bez: Někde vás potrestají i za bikiny! TIPY na pláže

Nahoře bez
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Pro někoho je opalování bez plavek nepřípustné, pro jiného je to naprosto normální. Ne všechny země jsou ale k nudistům tolerantní. Přečtěte si, kde byste z opalování nahoře bez mohli mít problém.

Zatímco v Bulharsku jako dámský koupací úbor vyhovují tanga a na horním dílu plavek nikdo netrvá, v některých zemích mohou považovat za nemravné i bikiny. V jednom z emirátů SAE - Rás al-Chajma - jejich nošení na veřejných plážích dokonce zakázali a v bikinách je tam vstup možný pouze na pláže hotelové.

 

"Obecně platí, že i v zemích s přísnějšími pravidly bývá na hotelových plážích mírnější režim než na těch veřejných," říká ředitel marketingu cestovní kanceláře ALEXANDRIA Petr Šatný. Globalizace se projevuje ve všech průmyslových odvětvích a turistický průmysl samozřejmě není výjimkou. Ale vstřícnost má své meze. Někdy tvrdě naráží na místní kulturní a náboženské zvyklosti.

 

"Vždycky je lepší se před odjezdem informovat a neriskovat střet s odlišným pohledem na otázky morálky," doporučuje Šatný. "A když si nejste jistí, prostě se po příchodu na pláž rozhlédněte a přizpůsobte své (ne)oblečení většině," dodává jednoduchou radu.

 

 

Například v Miami hrozí na svlečení horního dílu plavek i vězení. "Opalování nahoře bez by mohlo být problémem třeba také v Egyptě nebo v Turecku," upozorňuje Petr Šatný.

 

V katolickém Řecku naopak mohou turistky odložit vrchní díl plavek zcela bez obav. Křesťanská tradice obecně nepředstavuje v oblasti plážové módy takové omezení jako muslimská. Ale i zde platí, že především na menších ostrovech mohou být místní obyvatelé konzervativnější a přestože Vás určitě nikdo nezatkne, sundaný horní díl plavek zde nemusí být nejvhodnější.

 

Opačným příkladem může být rovněž silně katolická Brazílie. Co všechno se ještě dá považovat za plavky, ukazuje každoročně karneval v Riu. A na zdejších nudistických plážích si dávají dostaveníčko naháči z celého světa.

 

 

Podívejte se do tabulky, kde si můžete opalování nahoře bez v klidu užít a kde už je přes čáru:

 

 

Nejlepší místa na koupání bez plavek jsou podle časopisu National Geographic tato:

1. Bali, Naked Spa Treatments: Ayana Resort

2. Mexiko, Hidden Beach Resort

3. Černá Hora, ostrůvek Ada Bojana

4. Ostrov Svatého Martina, naturistické středisko Club Orient

5. Francie, Naked City na Cap d’Agde

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zorka Kepková: Ano, občas se opaluji nahoře bez!
Opalování nahoře bez? Tvá prsa ve smrtelném nebezpečí

mom TN.cz