Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 11. 2017
Smutné vzkazy

Kradené auto narazilo do stromu. Zemřelo 5 chlapců! Řidiči bylo 15

Nehoda v Leedsu
Zdroj: Profimedia
Oběti nehody v Leedsu

Velká tragédie otřásla v sobotu večer anglickým Leedsem. Auto, ve kterém zřejmě cestovalo sedm chlapců ve věku od 12 do 28 let, narazilo ve vysoké rychlosti do stromu. Pět lidí nehodu nepřežilo. Policisté zatkli dva patnáctileté mladíky, z nichž jeden zřejmě vůz, který byl nahlášený jako kradený, řídil.

Mezi oběťmi jsou i 12letý Ellis a o dva roky starší Elliott Kimmittovi. "Moje matka musela 8. září porodit předčasně mého bratříčka, teprve v 16. týdnu těhotenství, dnes se musela rozloučit s mými bratříčky, které porodila před 14 a 12 lety!" smutní starší sestra zesnulých bratrů Ebony Thorntonová.

 

"Nevím, co mám říct. Když chci promluvit, začnu brečet. Moje hlava a mé tělo jsou plné bolesti. Byli jste moji chlapci! Přála bych si, abych vám každý den říkala, že vás miluju. Přála bych si, abych na vás nikdy nekřičela, nehádala se s vámi a neprala se s vámi," napsala šestnáctiletá sestra chlapců.

 

Stejně smutné jsou příběhy i ostatních obětí nehody na ulici Stonegate Road v Leedsu, kde kradený renault narazil v sobotu před 22. hodinou ve vysoké rychlosti do stromu. Dva chlapci zemřeli přímo na místě nehody, další tři podlehli zraněním v nemocnici.

 

 

"Dva mladíci ve věku 15 let byli zatčeni kvůli podezření, že způsobili nehodu nebezpečnou jízdou, zůstávají v policejní vazbě," upřesnila policie hrabství West Yorkshire, která nehodu vyšetřuje. Policisté pracují hlavně s verzí, že všech sedm mladíků sedělo v osudnou chvíli v autě, v němž smí normálně cestovat jen pět lidí.

 

Prověřují ale také možnost, že dva ze zabitých chlapců byli kolemjdoucí, které vůz smetl. Osádka vozu totiž nebyla připoutaná a chlapci po nehodě vyletěli ven z vozu. "Těla se tu válela všude, bylo to hrozné, řekli webu Daily Mail svědci.

 

14

GALERIE: Oběti nehody v Leedsu

Zdroj: facebook

Oběti nehody v Leedsu - 3

Elliott Kimmitt

Hodnocení:

 

Další z obětí je patnáctiletý Darnell Harte. "Sbohem Darnelli. Odešel jsi, ale nikdy na tebe nezapomeneme. Budeš navždy můj mladší bratr," stojí na jedné z kartiček u květin, které na místo nehody začali v neděli nosit příbuzní a známý zemřelých. Ti na místě nehody uspořádali večer mši za svitu svíček.

 

 

Ve voze zemřel také čtyřiadvacetiletý Robbie Meerun. "Odpočívej v pokoji. Byl jsi jeden z nejzábavnějších a také nejdůvěryhodnějších lidí, které jsem kdy poznal," vzpomínají na něj přátelé.

 

Poslední obětí je o čtyři roky starší Anthoney Armour. Jeho partnerka Sarah Louise Priestleyová má za tři týdny porodit třetího potomka páru. "Proč jsi musel odejít? Já a chlapci tě milujeme víc, než kdy budeme schopni někoho milovat. Má láska nikdy neskončí. Naše třetí dítě se má narodit za 3 týdny a ty jsi se moc těšil. Mé srdce je zlomené, ale slibuji, že o děti bude postaráno a že na tatínka nikdy nezapomenou," smutní žena.

vbo TN.cz