Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.8. 2017 21:30
Příprava abdikace

Královna Alžběta se hodlá vzdát trůnu. Už ví, kdo ji nahradí!

Zdroj: TV Nova

Britskou monarchii čekají v nejbližších měsících a letech velké věci. Královna Alžběta II. totiž prý plánuje, že se vzdá vladařských povinností. A už vybrala i svého nástupce.

Podle zdrojů z okolí královské rodiny hodlá Alžběta II. pověsit královské povinnosti na hřebík do tří let, kdy bude slavit 95. narozeniny. A novou hlavou britské monarchie se má stát princ Charles.


Uvádějí to britská média s odvoláním na zdroje z královského dvora. Součástí plánu je i prosazení nového zákona nazváného Regency Act (Zákon vladařství), píše britský Mirror.


Podle Roberta Jobsona, který je komentátorem se specializací na dění v monarchii a královské rodině, se všechny zdroje z okolí královny shodují na tom, že přípravy na předání moci jsou v plném proudu.A všichni prý také potvrzují, že to, že otěže vládnutí převezme Charles, je velmi reálná možnost. Pokud se plán opravdu podaří uskutečnit a královna se 95. narozenin dožije, bude to znamenat, že všechny její povinnosti převezme právě Charles. A bude vládnout, i když bude Alžběta II. stále naživu.


Alžběta II. je královnou už od roku 1952, na trůnu tedy sedí neuvěřitelných 65 let. A drží tak rekord v délce vládnutí. Pokud se plán předání moci uskuteční a Charles se opravdu stane králem, bude pro změnu britským monarchou korunovaným v nejvyšším věku.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Krutá pravda o Kate Middleton: Komorník si pustil pusu na špacír. Tohle hodně zabolí!

SPADL LONDÝNSKÝ MOST: Velká Británie je připravena na smrt královny Alžběty II.!

Unikátní fotografie po 100 letech! Tři generace královské rodiny!

pez TN.cz