Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.5. 2017 08:22
Harry a Meghan

Královská rodina chystá svatbu! Alžběta povolila Harrymu zásnuby

Meghan a princ Harry
Zdroj: Profimedia
Princ Harry a herečka Meghan Markle by se prý chtěli vzít

V britské královské rodině se schyluje k další svatbě! Královna Alžběta II. dala podle britských médií princi Harrymu svolení, aby se zasnoubil s přítelkyní Meghan Markle. Smí se navíc vzít ve Westminsterském opatství.

Královna Alžběta II. údajně dala svému vnukovi souhlas, aby americkou herečku Meghan Markle požádal o ruku. Pro britský deník Daily Mirror to prozradil nejmenovaný zdroj. Na zásnuby podle něj dojde ještě letos.

Reklama

 

Jiné deníky přinesly informaci, že se dvojice zasnoubí do září. Harry by měl před Meghan pokleknout ještě před Invictus Games (Hry neporažených), které princ organizuje pro válečné veterány a na jejich podporu.

 

Mezi královnou a princem Harry, který je čtvrtý v pořadí následovnictví na trůn, existuje velmi silné pouto. Získat požehnání od babičky tak pro něj bylo velmi důležité. Zároveň jde zřejmě o poslední překážku před tím, než se princ odhodlá "vlézt do chomoutu".

 

 

Nedávno se také potvrdilo, že se Harry s Meghan bude moct oženit ve Westminsterském opatství. Herečka je totiž rozvedená, což pro královskou rodinu představuje téměř nepřekonatelný problém. Jde tedy o podobný případ, jako když si chtěl princ Charles vzít svou partnerku Camillu.

 

Už tuto sobotu se přitom bude vdávat Pippa Middleton, sestra vévodkyně Kate. Bere si podnikatele a miliardáře Jamese Matthewse. Britové touto svatbou přímo žijí, pozorně sledují, kdo bude pozván a kdo ne. I přes Pippin zákaz přivést si partnera, pokud nejsou manželé, se Meghan na svatbu dostala.

epa TN.cz
Reklama