Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 2. 2018
Královská svatba

Královská rodina odtajnila plán svatebního dne prince Harryho

Princ Harry a Meghan Markle
Zdroj: Profimedia

Princ Harry a jeho snoubenka Meghan Markle odtajnili plán svého svatebního dne. Po výměně slibů v kapli svatého Jiří na hradě Windsor se novopečený manželský pár přivítá s veřejností během romantické jízdy kočárem ulicemi Windsoru. Poté bude svatební oslava probíhat jen v uzavřené společnosti. Fanoušky fotbalu potěší zpráva, že se navzdory spekulacím nebude čas obřadu krýt s finále FA Cupu. Fotbalový svátek je plánován také na 19. května 2018. Podle britské BBC o tom informoval Kensingtonský palác.

Svatební obřad začne přesně v poledne. O hodinu později se pár vydá na projížďku kočárem po Windsoru. Trasu zahájí kolem kruhové věže hradu Windsor a po přibližně třech kilometrech se na královské sídlo vrátí parkem po dlouhé cestě ze 17. století. "Doufají, že tato krátká cesta poskytne více lidem příležitost sejít se u Windsoru a užít si atmosféru tohoto výjimečného dne,“ citovala BBC z prohlášení Kensingtonského paláce.

 

Po setkání s veřejností se pár vrátí zpět do Windsoru a začne oslava za zavřenými dveřmi. Nejprve se uskuteční v hale St. George recepce s přibližně 800 hosty. Později týž večer pořádá princ Charles soukromou recepci pro pár, jejich blízké přátele a rodinu. Velkolepé svatební veselí bude financovat královská rodina. Náklady na bezpečnost celé události však zaplatí daňoví poplatníci.

 

 

Princ Harry a Megan Markle se vydali proti královské tradici, když si jako svůj svatební den zvolili sobotu. Královské svatby se většinou konají v pracovní dny. Ke všemu vybrali právě tu sobotu, během níž se uskuteční finále fotbalového FA Cupu. Tím zkomplikovali den princi Williamovi, jenž ve funkci čestného prezidenta fotbalové asociace obvykle předává trofej pro vítěze nejvyšší anglické fotbalové soutěže. O vítězi se však rozhodne pravděpodobně až v podvečer, svědek ženicha by tak měl vše stihnout.

17

GALERIE: Princ Harry a Meghan Markle

Zdroj: Profimedia

Princ Harry a Meghan Markle

Hodnocení:

sih TN.cz
Reklama