Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.1. 2016 11:02
Kauza Kramný

Kramného matka: "Budeme bojovat! Je to zmanipulované!"

Matka Petra Kramného
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz
Matka Petra Kramného

Petr Kramný si ve čtvrtek odnesl od ostravského krajského soudu trest 28 let vězení a navíc musí rodině Moniky Kramné uhradit astronomické odškodné 8 a půl milionu korun. Přesto se najdou lidé, kteří nepochybují o jeho nevinně. Mezi ně přirozeně patří i Kramného matka Irena Rychlá.

"Trvám na tom, že je nevinný, že je to všechno zmanipulované," řekla televizi Nova matka odsouzeného krátce po vyhlášení rozsudku.

 

Irena Rychlá podporovala svého syna během celého procesu. S manželem Karlem, Kramného nevlastním otcem, chodili na všechna soudní stání. O jeho nevinně nikdy nezapochybovala. Svému synovi se snažila pomáhat, jak to šlo. Mnohdy to však bylo kontraproduktivní.

 

V březnu 2014 řekla Irena Rychlá médiím, že Kramného měli prý při výslechu zmlátit. "Petr se zhroutil z toho, jakým způsobem byl výslech veden. Hodlají ho zlomit a chtějí z něj přiznání ohledně elektřiny vytlouct stůj co stůj. Vzkázal mi, že vyšetřovatel prý ztratil nervy, povalil ho a tloukl hlavou o zem,“ řekla tehdy Rychlá.

 

Letos v březnu jej policisté obvinili z dalšího trestného činu, křivého obvinění policisty. Petr Kramný tak zřejmě brzy znovu stane před soudem. Mohl by být odsouzen až na 8 let, ale ty se mu k trestu za vraždu přičítat nebudou.

 

 

Na konci srpna zase Rychlá týdeníku Reflex řekla, že měl Kramný ve vězení vážné zdravotní problémy. "Péťa měl ve vězení zdravotní problém. Možná měl malou mrtvičku nebo infarkt. Nevíme. Trvalo snad hodinu, než k němu někoho zavolali, ani ho pořádně neprohlídli a jen mu něco píchli," tvrdila v létě Rychlá.

 

Rychlá je odhodlána nadále za svého syna bojovat. "Furt mu věřím, stojím si za svým slovem a budeme bojovat dál, do poslední chvíle," říká odhodlaně.
 

vbo TN.cz