Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 1. 2016
silná slova

Kramného obhájkyně Rejžková: Ostrý útok na soudkyni!

Rejžková a Gilová
Zdroj: TV Nova

Pořádný rozruch vyvolala advokátka Petra Kramného Jana Rejžková. Po verdiktu ostře slovně zaútočila na soudkyni Renatu Gilovou.

Obhájkyně Jana Rejžková řekla, že očekávala odsuzující rozsudek, ale jeho zdůvodnění ji v žádném případě nepřesvědčilo. Soudkyně Gilová podle ní používá starou komunistickou rétoriku.

 

"Připadá mně tento rozsudek poplatný době před rokem 1989. Připadá mně to téměř jako doba temna. Paní soudkyně zřejmě nechtěla slyšet argumenty, které zazněly jednak ze strany obhajoby, ale i ze strany znalců," řekla Rejžková.

 

Nepodařilo se podle ní například dokázat, jak se proud do těl mrtvých dostal. Údajně také ignorovala přání a požadavky obhajoby a celý proces vedla tendenčně.

 

 

S výší restu překvapivě nebyl spokojený ani bratr a strýc zavražděných Radmil Nicieja. Požadoval tresty vyšší. "Nemůžu žít s pocitem, že on jde v noci spát a ráno se probouzí a je tu pořád," řekl.

 

Petr Kramný odešel od soudu s 28letým trestem (podrobnosti tady). Příbuzným obětí navíc musí zaplatit tučné odškodné (konkrétní částky zde). Verdikt zatím není pravomocný.
 

ČTK, vrl TN.cz