Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.3. 2017 17:31
uspěl, nebo ne?

Kramného poslední šance: Soud rozhodl o dovolání! Neřekl ale jak

Petr Kramný u ostravského krajského soudu
Zdroj: ČTK
Petr Kramný

Už je rozhodnuto o dovolání Petra Kramného! Je to jeho poslední možnost, jak se dostat z vězení. Jak ale o dovolání Nejvyšší soud rozhodl, dosud netuší ani Kramný. A ještě si na to v napětí nějakou dobu počká. Soud své rozhodnutí neprozradil.

Jediná stopa po tom, že Nejvyšší soud rozhodl o poslední malé šanci Petra Kramného na svobodu, je výpis z justiční databáze. Je z něj patrné, že k soudu dorazilo Kramného dovolání proti trestu 28 let vězení 11. listopadu loňského roku. Včera přibyl jeden jediný řádek: "Datum vyřízení věci: 16. 3. 2017".

 

Je jasné, že soud o dovolání tento čtvrtek už rozhodl. Jen tak ale své rozhodnutí neoznámí. Teď se čeká na písemné vyhotovení důvodů, které soud vedly k tomu, aby dovolání buď zamítl nebo potvrdil. Pak Nejvyšší soud své rozhodnutí i se spisem pošle zpět ke Krajskému soudu v Ostravě, který o Kramného trestu rozhodoval. A teprve pak se Kramný a ostatní účastníci řízení dozvědí, jaký byl včerejší verdikt.

 

 

Kramnému jde o všechno, takže si teď možná prožije pár neklidných a bezesných týdnů. Než se k němu informace o rozhodnutí Nejvyššího soudu dostane, potrvá to nejméně měsíc. Tolik času si totiž soudní senát vyhradil na písemné odůvodnění.

 

Dovolání je mimořádný opravný prostředek a zjišťuje se při něm, jestli soud při rozsudku neudělal například závažné procesní chyby a správně případ posoudil. Ve většině případů ale Nejvyšší soud dovolání odmítne, může také rozsudek zrušit či vrátit případ k dalšímu projednávání. Má také pravomoc rozhodnout sám.

 

111

GALERIE: Petr Kramný u Vrchního soudu v Olomouci

Zdroj: TV Nova

Klára Long Slámová u soudu s Petrem Kramným

Hodnocení:

 

Rozhodování Nejvyššího soudu - ať je jaké je, nebylo vůbec jednoduché. V polovině prosince se z projednávání případu vyloučil soudce, který se sešel se soudním znalcem a případ s ním rozebíral! Teď se z případu museli vyloučit další soudci.

 

Případ měl původně projednávat trestní senát číslo 6. Jenže jeho předseda Vladimír Veselý už v říjnu obědval se soudním znalcem Františkem Vorlem, který v případu Petra Kramného zpracovával revizní znalecký posudek. Znalec mu během oběda sdělil svůj názor na případ a na práci znalců.

 

 

V lednu se projednání Kramného případu opět komicky zkomplikovalo. Soudce Veselý si totiž o tom, co si o kauze Kramný povídal se znalcem při obědě, promluvil s dalšími soudci. Ti byli na návrh obhajoby rovněž vyškrtnuti jako podjatí.

 

Petr Kramný podle pravomocného rozsudku zabil manželku Moniku a dceru Klárku na dovolené v Egyptě na přelomu července a srpna 2013 a loni si za to vyslechl trest 28 let vězení. Jedním ze stěžejních důkazů proti Kramnému jsou rozpory v jeho výpovědích. Rozdíly se objevily už v popisu po nálezu těl. V jednom případě našel Klárku i Moniku již po smrti, jindy tvrdil, že Monika byla ještě naživu, chrčela a byla celá modrá v obličeji.

 

 

Zásadní byla také výpověď Kramného, podle které měla mít Monika sebevražedné sklony. Její nejbližší to ale popřeli, podle nich byla Monika plná života, z kterého se těšila. O opaku svědčí také to, že už měla naplánovaný sraz s přáteli na Slovensku.

 

Podle znaleckých posudků Monika i Klárka zemřely zcela náhle vlivem vnějšího faktoru, s největší pravděpodobností šlo o zásah elektrickým proudem. Pitva ani u jedné neprokázala, že by dlouhodobě strádaly nebo trpěly agónií.

 

 

 

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

17.3. | 19:00 Jusa123
20
Od začátku tvrdím že je zabil Kramný,ne z důvodu jak vypadá a jestli je ...
17.3. | 18:06 luisina4
-20
Jeste jsem ani na okamzik o nevine Kramneho nezapochybovala.Kdyby je zabil,tak ...
20.3. | 11:15 novus
-2
Náhlasit nevhodný komentář
DOmblbe, uz se holis zmetku, nebo mas jeste skorapku na pWdeli! Co se pletes mezi dospely?
19.3. | 21:19 domby
2
Náhlasit nevhodný komentář
SatanNovus "jedinný" si nedokáže vybrat mezi 1256 programy, pro primitiva by měli vysílat jen jeden, aby chudák nemusel zapnout mozek a dřít se s vybíráním, to je nad jeho síly. Umí jen jedno, mlít dokola pindy o hrášku a úlech, nová myšlenka nemá žádnou šanci vzniknout u bezmozka :))
19.3. | 20:45 novus
-2
Náhlasit nevhodný komentář
JUsa, REjzuje Rejze, a kde? Kdo ji zavaluje prachama? Petrovo rodice? Ja opravdu Petruv "Tata" nejsem, jak jsi tu fantazirovala kdysi...ME jde o spravedlnost a taky tady zabijim dlouhou chvili..To predevsim..Venku je hnusne , v telce ikdyz mam 1256 progr. "houno", tak si ...
19.3. | 20:41 novus
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Jiste Jusa, Necesany, Kramny ma smulu ze nema tatu primarem spitalu, oto tu taky jde, ale snad neveris ze obhajoba PK nebude stat penize..A Salamouni nevi co s prachama, vid?
19.3. | 20:39 novus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Domblbe, drzim se hesla: Panove, s blbem nikdy nediskutujte.Jednak jeto ztrata casu a navic mu prokazujete laskavost tim, ze ho vubec berete na vedomi! Verstanden, Domblb?
19.3. | 20:30 domby
3
Náhlasit nevhodný komentář
Stan-Novus má zase haldu práce, obhajovat a omlouvat blba, který se usmíval, když se mluvilo a pitvě jeho dcery. Jo, svůj k svému, blb Satan k PK
19.3. | 20:22 Jusa123
2
Náhlasit nevhodný komentář
Šalamouni jsou u kauz kde přijdou k prachům.Například Nečesaný,má prachaté rodiče no a Kramný když Rejžuje Rejže proč by nemohli i šalamouni.Dávají naději a za to se platí.
19.3. | 20:18 Jusa123
2
Náhlasit nevhodný komentář
To jsem už psala!
19.3. | 20:16 novus
-3
Náhlasit nevhodný komentář
NO jiste, Salamouni se chytnou vseho kde citi ze to prinese prachy...Proto tedy haji "usvedceneho vraha" kde si muzou byt jisti ze je jeho obhajoba bude stat balik penez..Opravdu, Jusa,,,ovladej se!
19.3. | 20:12 novus
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Ano,ze to rikal Kramny do medii je mozne, ovsem co stim media provedla, to je prave to..Ono stacili ty fotky...Opravdu nemeli zadne kde Kramny vypada jako normalni clovek? A ne jako manekyn? TO same co rikal..Opravdu zverejnili vse? Chacha, proc nezverejni to , co prislo z Egypta?
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme