Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.3. 2017 17:31
uspěl, nebo ne?

Kramného poslední šance: Soud rozhodl o dovolání! Neřekl ale jak

Petr Kramný u ostravského krajského soudu
Zdroj: ČTK
Petr Kramný

Už je rozhodnuto o dovolání Petra Kramného! Je to jeho poslední možnost, jak se dostat z vězení. Jak ale o dovolání Nejvyšší soud rozhodl, dosud netuší ani Kramný. A ještě si na to v napětí nějakou dobu počká. Soud své rozhodnutí neprozradil.

Jediná stopa po tom, že Nejvyšší soud rozhodl o poslední malé šanci Petra Kramného na svobodu, je výpis z justiční databáze. Je z něj patrné, že k soudu dorazilo Kramného dovolání proti trestu 28 let vězení 11. listopadu loňského roku. Včera přibyl jeden jediný řádek: "Datum vyřízení věci: 16. 3. 2017".

 

Je jasné, že soud o dovolání tento čtvrtek už rozhodl. Jen tak ale své rozhodnutí neoznámí. Teď se čeká na písemné vyhotovení důvodů, které soud vedly k tomu, aby dovolání buď zamítl nebo potvrdil. Pak Nejvyšší soud své rozhodnutí i se spisem pošle zpět ke Krajskému soudu v Ostravě, který o Kramného trestu rozhodoval. A teprve pak se Kramný a ostatní účastníci řízení dozvědí, jaký byl včerejší verdikt.

 

 

Kramnému jde o všechno, takže si teď možná prožije pár neklidných a bezesných týdnů. Než se k němu informace o rozhodnutí Nejvyššího soudu dostane, potrvá to nejméně měsíc. Tolik času si totiž soudní senát vyhradil na písemné odůvodnění.

 

Dovolání je mimořádný opravný prostředek a zjišťuje se při něm, jestli soud při rozsudku neudělal například závažné procesní chyby a správně případ posoudil. Ve většině případů ale Nejvyšší soud dovolání odmítne, může také rozsudek zrušit či vrátit případ k dalšímu projednávání. Má také pravomoc rozhodnout sám.

 

111

GALERIE: Petr Kramný u Vrchního soudu v Olomouci

Zdroj: TV Nova

Klára Long Slámová u soudu s Petrem Kramným

Hodnocení:

 

Rozhodování Nejvyššího soudu - ať je jaké je, nebylo vůbec jednoduché. V polovině prosince se z projednávání případu vyloučil soudce, který se sešel se soudním znalcem a případ s ním rozebíral! Teď se z případu museli vyloučit další soudci.

 

Případ měl původně projednávat trestní senát číslo 6. Jenže jeho předseda Vladimír Veselý už v říjnu obědval se soudním znalcem Františkem Vorlem, který v případu Petra Kramného zpracovával revizní znalecký posudek. Znalec mu během oběda sdělil svůj názor na případ a na práci znalců.

 

 

V lednu se projednání Kramného případu opět komicky zkomplikovalo. Soudce Veselý si totiž o tom, co si o kauze Kramný povídal se znalcem při obědě, promluvil s dalšími soudci. Ti byli na návrh obhajoby rovněž vyškrtnuti jako podjatí.

 

Petr Kramný podle pravomocného rozsudku zabil manželku Moniku a dceru Klárku na dovolené v Egyptě na přelomu července a srpna 2013 a loni si za to vyslechl trest 28 let vězení. Jedním ze stěžejních důkazů proti Kramnému jsou rozpory v jeho výpovědích. Rozdíly se objevily už v popisu po nálezu těl. V jednom případě našel Klárku i Moniku již po smrti, jindy tvrdil, že Monika byla ještě naživu, chrčela a byla celá modrá v obličeji.

 

 

Zásadní byla také výpověď Kramného, podle které měla mít Monika sebevražedné sklony. Její nejbližší to ale popřeli, podle nich byla Monika plná života, z kterého se těšila. O opaku svědčí také to, že už měla naplánovaný sraz s přáteli na Slovensku.

 

Podle znaleckých posudků Monika i Klárka zemřely zcela náhle vlivem vnějšího faktoru, s největší pravděpodobností šlo o zásah elektrickým proudem. Pitva ani u jedné neprokázala, že by dlouhodobě strádaly nebo trpěly agónií.

 

 

Zdroj: TV Nova

 

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

17.3. | 19:00 Jusa123
20
Od začátku tvrdím že je zabil Kramný,ne z důvodu jak vypadá a jestli je ...
17.3. | 18:06 luisina4
-20
Jeste jsem ani na okamzik o nevine Kramneho nezapochybovala.Kdyby je zabil,tak ...
20.3. | 11:15 novus
-2
DOmblbe, uz se holis zmetku, nebo mas jeste skorapku na pWdeli! Co se pletes mezi dospely?
19.3. | 21:19 domby
2
SatanNovus "jedinný" si nedokáže vybrat mezi 1256 programy, pro primitiva by měli vysílat jen jeden, aby chudák nemusel zapnout mozek a dřít se s vybíráním, to je nad jeho síly. Umí jen jedno, mlít dokola pindy o hrášku a úlech, nová myšlenka nemá žádnou šanci vzniknout u bezmozka :))
19.3. | 20:45 novus
-2
JUsa, REjzuje Rejze, a kde? Kdo ji zavaluje prachama? Petrovo rodice? Ja opravdu Petruv "Tata" nejsem, jak jsi tu fantazirovala kdysi...ME jde o spravedlnost a taky tady zabijim dlouhou chvili..To predevsim..Venku je hnusne , v telce ikdyz mam 1256 progr. "houno", tak si ...
19.3. | 20:41 novus
-2
Jiste Jusa, Necesany, Kramny ma smulu ze nema tatu primarem spitalu, oto tu taky jde, ale snad neveris ze obhajoba PK nebude stat penize..A Salamouni nevi co s prachama, vid?
19.3. | 20:39 novus
-1
Domblbe, drzim se hesla: Panove, s blbem nikdy nediskutujte.Jednak jeto ztrata casu a navic mu prokazujete laskavost tim, ze ho vubec berete na vedomi! Verstanden, Domblb?
19.3. | 20:30 domby
3
Stan-Novus má zase haldu práce, obhajovat a omlouvat blba, který se usmíval, když se mluvilo a pitvě jeho dcery. Jo, svůj k svému, blb Satan k PK
19.3. | 20:22 Jusa123
2
Šalamouni jsou u kauz kde přijdou k prachům.Například Nečesaný,má prachaté rodiče no a Kramný když Rejžuje Rejže proč by nemohli i šalamouni.Dávají naději a za to se platí.
19.3. | 20:18 Jusa123
2
To jsem už psala!
19.3. | 20:16 novus
-3
NO jiste, Salamouni se chytnou vseho kde citi ze to prinese prachy...Proto tedy haji "usvedceneho vraha" kde si muzou byt jisti ze je jeho obhajoba bude stat balik penez..Opravdu, Jusa,,,ovladej se!
19.3. | 20:12 novus
-3
Ano,ze to rikal Kramny do medii je mozne, ovsem co stim media provedla, to je prave to..Ono stacili ty fotky...Opravdu nemeli zadne kde Kramny vypada jako normalni clovek? A ne jako manekyn? TO same co rikal..Opravdu zverejnili vse? Chacha, proc nezverejni to , co prislo z Egypta?