Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.9. 2017 20:40
Kauza Kramný

Kramného řešili už i ve Sněmovně, jeho právnička řekla, co chystá dál

Zdroj: TV Nova

Advokátka Petra Kramného Jana Rejžková vítá iniciativu poslanců, kteří na dnešní tiskové konferenci vyzvali ministra spravedlnosti, aby v Kramného případu podal stížnost pro porušení zákona. Rejžková také prozradila, jak bude dál postupovat.

O posudcích, které na tiskové konferenci na půdě Poslanecké sněmovny prezentoval spolek Šalamoun, věděla samozřejmě advokátka Petra Kramného dopředu. "Nové posudky jsem zadala já. Nepřekvapují mě ty znalecké závěry. Překvapuje mě ale, že se ta věc, myslím, že jako první podobná trestní věc, dostala na jednání Sněmovny. Za to paní poslankyni Černochové velmi děkuji," řekla TN.cz advokátka Petra Kramného.

 

Poslanci Jana Černochová (ODS), Helena Válková (ANO) a Daniel Korte (TOP 09) na tiskové konferenci ministra spravedlnosti Roberta Pelikána vyzvali, aby podal stížnost na porušení zákona. Nové posudky totiž vyvracejí závěry znalců, o které se soud opřel při vynesení rozsudku.

 

Podle Rejžkové Pelikán nemusí na nic čekat, protože se už objevilo tolik informací o tom, že nové posudky vyvracejí závěry soudních znalců, že Pelikán může jednat okamžitě.

 

"Pan ministr spravedlnosti, a to slovo spravedlnost je tu zásadní, mohl konat. Není to jeho povinnost, je to jeho právo. On ho může využít a nemusí. A já si myslím, že v rámci spravedlnosti by to své právo, jako ministr spravedlnosti, měl využít," apeluje na Pelikána Rejžková.

 

 

Na tiskové konferenci bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková uvedla, že nové posudky jsou tak zásadní, že se musí dostat před soud, protože v tomto případě s nimi prvoinstanční ani odvolací soud pracovat nemohly.

 

Stížnost na porušení zákona, kterou sama Válková podala v další ostře sledované kauze, případu Lukáše Nečesaného, je jednou z možností. Je tu ale ještě jedna a tou je obnova řízení, o kterou může obhajoba požádat, když má nové důkazy. To také na tiskové konferenci bývalá ministryně zdůraznila.

 

 

"Jako obhájce ve věcech trestních znám trestní řád a vím, co a kdy můžu použít. Samozřejmě, že jsem si ty znalecké posudky dělala primárně pro ten další procesní krok a to je obnova řízení," uvedla pro TN.cz Rejžková. Prozradila ale také, proč už o obnovu řízení nepožádala.

 

"Ten spis je pouze jeden jediný a nachází se na Ústavním soudu. Tudíž já zcela disciplinovaně vyčkám rozhodnutí soudu ústavního. Podle toho, jaké bude to rozhodnutí, a já věřím, že soud ústavní je pojistkou ochrany základních lidských práv a svobod, tak po tomto rozhodnutí budou tyto posudky použity. Buďto v novém řízení v rámci dokazování nebo požádám o obnovu řízení," nastínila své plány advokátka Petra Kramného.

 

Celá tisková konference spolku Šalamoun a poslanců:

 

Spis byl od Krajského soudu v Ostravě odeslán na Ústavní soud v srpnu. Ten nemá žádnou lhůtu, během které musí o stížnosti Petra Kramného rozhodnout. Stejně tak je zcela v jeho moci, jakým způsobem se s ní vypořádá, jestli vydá nález nebo nařídí líčení.

 

Pokud Pelikán vyslyší volání poslanců a spolku Šalamoun, bude se případem zabývat Nejvyšší soud. Než některý ze soudů rozhodne, zůstane ale Petr Kramný ve vězení, kam jej Krajský soud v Ostravě vloni v lednu poslal na 28 let za vraždu manželky Moniky a dcery Klárky, které měl v červenci 2013 spáchat elektrickým proudem na dovolené v egyptské Hurghadě.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vražda v Egyptě! Poznali byste, kdo bude hrát hlavní roli Petra Kramného?

JAKO Z POHÁDKY: Jak si žije Kajínek v Brně? Kromě luxusního vozu propadl i jiné závislosti!

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

5.9. | 18:39 Andrea Čisárová
20
Já nevím. Spolek Šalomoun nepomohl hodně lidem, ale teď je kolem toho ...
5.9. | 20:36 pichav
-23
☝ NEJPRVE PROKAZANI NEVINY A MEGAODSKODNE !!!! PAK NA HRAD !!!! NOVY PREZIDENT ...
9.9. | 12:41 cezar8
2
Náhlasit nevhodný komentář
Ministr Pelikán zamítl stížnost ve věci Kramný, nevidí k tomu důvod....
9.9. | 08:03 Jusa123
2
Náhlasit nevhodný komentář
Tak nepomohlo ani bleskové divadlo se TŘEMI poslanci!Pelikán si nenechal diktovat podmínky od zkrachovalců-má svůj rozum!!!
7.9. | 09:24 novus
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Muzu vam psat i Rusky, nebo Norsky.. vam nepomuze nic,,.Pravda muze chodit naha,,hloupost je vzdy pripravena delat se moudrou..To je tak vse cim se da reagovat na vas gejzir "Inteligentnich myslenek"..Nemeli byste se zamyslet sami nad sebou??
7.9. | 09:14 domby
5
Náhlasit nevhodný komentář
Bobul, ještě lze dodat, že tráví čas na českých diskuzích proto, že neumí správně ani německý pravopis, takže na německé diskuze nemůže - taky by tam byl k smíchu. Usuzuji dle toho mála co tu "německy" napsal a byly tam taky chyby.
6.9. | 23:22 bobule6
4
Náhlasit nevhodný komentář
Senile trousile, chabá výmluva dhebilů svádět vše na to, že žiješ v cizině. Předložky jsou učivo 1.st ZŠ a vzhledem k tomu, že 70% času trávíš na českých diskuzích soudím, že toto si neovládal ani na ZŠ, ani na SOU.
6.9. | 13:26 mili-13
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Já osobně si myslím ,že spolek Šalamoun má pravdu, jsou v tom nesrovnalosti , které by se měli prověřit.
6.9. | 11:10 novus
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Podepsat se, zblebtnout to nevedou, ale minusovat,,NATO tu zdejsi "Hvezdnou pechotu " uzije..
6.9. | 10:38 novus
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Chtel bych videt toho, kdo mi dal v 10.21 minus..Vcetne vysvetleni- proc?? CO se mu-ji- zdalo nefer..A tak je to tu porad..
6.9. | 10:36 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
A jedno, Blbulko pochop..JA u vetsi cast sveho zivota ziji v cizine kde cestinu pouzivam minimalne..Nebylo by vhodnejsi zamerit se na "Original " Cechy kteri mne v mnohem prekonavaji?? A maji casto problemy i se podepsat...
6.9. | 10:27 novus
2
Náhlasit nevhodný komentář
Blbule-9.47--SAmozrejme vim ze slo o preklep, ale presto sem ti rozumel a kdybych tohle mohl ocekavat i od tebe, jiste bych ti samostany prispevek k preklepu nevenoval..Bohuzel, nekdy i "Preklep" je treba obhajit nebo zkritizovat..Rozumis?