Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.3. 2016 14:03
Posun v kauze

Kramného spis dorazil k vrchnímu soudu, odvolání má 124 stran

Kompletní spis ke kauze Petra Kramného včetně všech odvolání dorazil k Vrchnímu soudu v Olomouci. A tříčlenný soudní senát tak může začít s jeho prostudováním.

A že je co studovat - podle mluvčího vrchního soudu Vladimíra Lichnovského má spis více než 6300 listů textu, to je potenciálně až 12 600 stránek.


Samozřejmě nechybí ani odvolání Kramného, žalobce Víta Legerského a dokonce ani Kramného matky Ireny. Zatímco obhájkyně Jana Rejžková a Irena Rychlá požadují propuštění a osvobození Kramného,, státní zástupce naopak chce pro Kramného ještě tvrdší trest než je dosud uložených 28 let. Nízké se také Legerskému zdá přiznané odškodné.
 


"Aktuálně odvolání obžalovaného Kramného čítá 124 stran textu plus přílohy, odvolání státního zástupce čtyři strany textu, odvolání matky obžalovaného jednu stranu textu.
K námitkám obsaženým v jednotlivých odvoláních se nebudeme vyjadřovat," vypočítává mluvčí soudu.


Jasné už je také to, kteří soudci budou mít kauzu na starosti. Předsedou senátu bude Václav Čapka, sekundovat mu budou soudci Petr Andres a Pavel Göth."Pokud se týká dalšího postupu v řízení, tak nyní se bude příslušný senát podrobně seznamovat se spisovým materiálem, přičemž při této činnosti není omezen žádnou zákonnou lhůtou," objasňuje mluvčí.


Jedním dechem ovšem dodává, že protože je obžalovaný ve vazbě, budou se soudci snažit vše nastudovat co nejrychleji. Přesto zatím není podle Lichnovského jasné ani přibližně, kdy se bude konat hlavní líčení.


Podívejte se na reportáž ze čtvrtka

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vražda v Egyptě! Poznali byste, kdo bude hrát hlavní roli Petra Kramného?

FACEBOOK je dostal do vězení! Kluci šli k soudu kvůli jediné fotce na sociální síti

pez TN.cz
Reklama