Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.3. 2016 23:10
Stížnost neuspěla

Vrchní soud Kramnému zatnul tipec! Jeho stížnost ihned zamítl

Zdroj: TV Nova

Obhájkyně Petra Kramného si mnohokrát stěžovala, že ostravská soudkyně Renáta Gilová je vůči jejímu klientovi zaujatá a proces nevede spravedlivě. Situace se ale nezměnila ani u Vrchního soudu v Olomouci.

Vrchní soud totiž musel rozhodnout o stížnosti Kramného na to, že už více než dva roky sedí ve vazební cele, což se mu pochopitelně nelíbí.


A Kramný i jeho obhájkyně Jana Rejžková nejspíš doufali, že soudce vrchního soudu bude mít jiný názor než ostravská soudkyně Renáta Gilová.


Jenže to se spletli. "O stížnosti pana Kramného bylo v neveřejném zasedání rozhodnuto tento týden. Situace se ovšem nijak nezměnila, dotyčný zůstává ve vazbě," řekl TN.cz mluvčí olomouckého vrchního soudu Vladimír Lichnovský.


Dodal, že ovšem nemůže podrobně rozebírat důvody, které soud k rozhodnutí vedly. "Rozhodnutí zatím nebylo doručeno všem zainteresovaným stranám, takže ho nemohu blíže komentovat," uvedl pouze mluvčí.Zatím není jasné ani to, který soudce bude mít odvolání v ostře sledované kauze na starosti nebo kdy o námitkách obhájkyně a státního zástupce soudní senát rozhodne.


Do Olomouce totiž zatím dorazila jen část spisu. A to ta, která byla nezbytná pro rozhodnutí o (ne)prodloužení vazby. Další kroky jsou ale možné až v momentě, kdy bude spis v Olomouci kompletní.


Podívejte se, co si o trestu pro Kramného myslí obyčejní lidé

pez TN.cz