Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.6. 2016 13:54
psychické problémy

Kramný je na tom špatně: "Mám o něj velký strach," svěřila Rejžková

Petr Kramný
Zdroj: ČTK / profimedia
Rejžková má o svého klienta velký strach

Petru Kramnému ve středu odvolací soud potvrdil trest, který mu v lednu uložili v Ostravě. Za vraždu manželky a dcery si má odsedět 28 let ve vězení. A celou situaci nese podle své advokátky velmi špatně.

Petr Kramný k odvolacímu soudu upínal velké naděje, doufal, že ho z vazby propustí nebo mu alespoň zmírní přísný trest. "Já věřím, že mě pustí. Nic jsem neudělal. Není jediný důkaz. To přece odvolací soud musí vidět. Všechno je to jenom konstrukce," popsal Kramný letos v lednu. To se ale nestalo, Vrchní soud v Olomouci mu trest potvrdil.

Reklama

 

Kramný během obou soudních dnů působil, že psychická pohoda, kterou dříve oplýval, je dávno pryč. Seděl se skloněnou hlavou a naprosto bez emocí poslouchal soudce. Když byl na něco tázán, odpovídal velice tichým hlasem. Bylo na něm vidět, že na tom psychicky není moc dobře.

 

Už v úterý působil hodně špatně, ve středu na tom byl ještě hůř. To potvrdila i Kramného obhájkyně Jana Rejžková. "Mám o něj velký strach," svěřila se TN.cz Rejžková. Kramný má podle nařízení soudu strávit příštích 28 let za mřížemi ve věznici se zvýšenou ostrahou.

 

 

Ještě před pěti měsíci přitom působil Kramný poměrně vyrovnaně a popsal, jak svůj pobyt ve vazbě zvládá: "Jsou tu chlapi, co vazbu nezvládnou a sesypou se. Já jsem začal cvičit. Nic jiného se tu dělat nedá. Cvičit, dívat se na televizi a odepisovat na dopisy. Ještě chodit k psycholožce, což mi hodně pomáhá. Cvičím každý den."

 

Petr Kramný se teď ještě může dovolat k Nejvyššímu soudu. Jana Rejžková po středečním jednání Vrchního soudu v Olomouci uvedla, že se jedná o jeden z největších justičních omylů v dějinách země a že se rozhodně nevzdají.

 

Podívejte se na reportáž o odvolacím soudu s Petrem Kramným:

mom TN.cz
Reklama