Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.9. 2017 18:02
Zastala se ho i ex-ministryně

Kramný možná nezabíjel! Nové posudky přinesly zásadní odhalení

Zdroj: TV Nova

Pro Petra Kramného svitla nová naděje. Spolek Šalamoun, který mu dlouhodobě pomáhá, informoval, že má tři nové posudky, které vyvracejí závěry znalců, k nimž soud přihlédl, když jej odsoudil k 28 letům vězení. Podle nových posudků nezemřely Monika a Klárka po zásahu elektřinou!

Spolek Šalamoun o závěrech zkoumání dalších znalců informoval na tiskové konferenci, kterou společně se skupinou poslanců uspořádal v úterý přímo na půdě Poslanecké sněmovny. Dopředu avizoval, že nové posudky budou v kauze znamenat zcela zásadní zvrat.

 

Vzorky srdcí Moniky a Klárky odebrané při pitvě prohlédl patolog se zaměřením na myokard a cévy. Byl to první odborník na srdce, který se ke vzorkům dostal. Závěry soudních lékařů z Ostravy a Českých Budějovic, kteří zpracovali posudky pro obžalobu a následně revizní posudek, odborník zcela vyvrací!

 

Kontrakční pruhy myokardu, které popsali předchozí znalci, podle odborníka na patologii myokardu na srdci vůbec nejsou přítomny! Přitom měly dokazovat, že Monika a Klárka zemřely po zásahu elektřinou. "Nelze dospět k diagnóze akutního selhání srdce při úrazu elektrickým proudem!" vyvrátil závěry předchozích znalců nový odborník.

 

 

Další soudní znalec se zaměřil na tzv. proudové stopy. Ty měly ukazovat, kde Petr Kramný k tělům přiložil dráty pod proudem. Jenže podle znalce Monika a Klárka žádná proudová znaménka na kůži neměly!

 

To potvrzuje i tým tří znalců z odvětví biomechaniky, soudního lékařství a elektra, kteří taktéž dospěli k závěru, že na tělech není žádné stopy po tom, kudy by do těla měl proniknout proud.

 

"Pokud stopa průrazu kůže na tělech není, je z fyzikálního hlediska tento způsob vraždy zcela vyloučený!" upozorňuje spolek Šalamoun.

 

 

Podle spolku tak nové důkazy jasně ukazují na to, že Monika a Klárka zemřely jinak, než jak podle Krajského soudu v Ostravě a Vrchního soudu v Olomouci měly. Spolek proto společně s třemi poslanci vyzval ministra spravedlnosti Roberta Pelikána, aby v kauze Petra Kramného jednal.

 

Pane ministře, jednejte, prosí Pelikána poslanci

Jen ministr spravedlnosti totiž může podat k Nejvyššímu soudu stížnost pro porušení zákona. Soud by pak mohl Kramného i propustit, kdyby dospěl k závěru, že předchozí soudy skutečně pochybily. Takto se na svobodu dostal třeba Lukáš Nečesaný, odsouzený za pokus o vraždu kadeřnice z Hořic. I v jeho kauze se spolek Šalamoun angažuje.

 

Právě případ Lukáše Nečesaného na tiskové konferenci připomněly poslankyně Jana Černochová a Helena Válková. Ta jako ministryně spravedlnosti stížnost na porušení zákona podala. Teď apelovala na svého nástupce, Roberta Pelikána, aby v případě Petra Kramného udělal to samé.

 

"Je to alarmující případ, je potřeba to prošetřit, obnovit případ, protože posudky nebyly soudu k dispozici. S ohledem na to, že vrhají jiné světlo na kauzální průběh činu, je potřeba, aby se jimi orgány činné v trestním řízení zabývaly," uvedla Válková.

 

Poslanec Daniel Korte z TOP 09 si neodpustil rýpnutí do ministra Pelikána. "Pan ministr se vyjadřuje k lecčemu, třeba k Čapímu hnízdu. Myslím, že by se měl přejmenovat na Kukačku. Protože nevím, proč se jinak vtírá do hnízda jiného druhu místo toho, aby podal stížnost na porušení zákona," pobavil přítomné Korte.

 

"Není to možnost, je to jeho povinnost! Chtěla bych poprosit, požádat, apelovat na pana ministra, aby tak učinil," vyzvala Pelikána poslankyně Černochová. 

 

Tisková konference spolku Šalamoun:

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

5.9. | 15:03 Vojta Také
23
Zřejmě zemřely přirozenou smrtí. Možná stářím.
5.9. | 15:03 pichav
-12
☝ SESLA SE ELITA VEDCU !!! DRZITELU NOBELCENY !!!! A REKLI NEKOLIK DUVODU ...
11.9. | 22:35 tenvzdyspatny
0
Náhlasit nevhodný komentář
cezar8: pokud je zpochybněn způsob smrti, je tím zpochybněno celé řízení, nelze prostě říci "no jo tak možná zabijel jinak ale prostě zabijel" to je jako říct "tak dobře asi si mi nelhal ale stejně jsi lhář"
5.9. | 18:48 novus
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Nojo, Frantisku,,to jste cely vy,,kecu jak sena na vidlich, faktu, podstaty jak hrasku na vidlicce..
5.9. | 18:40 nirwana
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Tak pozor novo! S tim bych si moc nezahraval. Chcete mit i vy nekoho na svedomi? Mam zavazne obavy o srdicko nasi pani Jusi 123 f.o.r.n.= fyzicke osoby s rucenim neomezenym.Tohle se proste nedela, ani katum. Pro Cesara: ne-moralka cloveka z nej nedela vraha. I Babis neni vrah, jen vysoce nemoralni.
5.9. | 18:26 František Ratman
8
Náhlasit nevhodný komentář
Zde nemá cenu nic psat tady vlane novus a jusa123 jsme bez sance
5.9. | 18:16 novus
-7
Náhlasit nevhodný komentář
SAmozrejme ze Gilova musela tvrdit ze znalecke podvrzene posudky nejsou jedinne..Protoze podvod byl vic nez zrejmy atak se vyfabulovaly neprime dukazy, s kterymi uz slo se pokusit podvod dokonat..
5.9. | 18:12 novus
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Radsi vysvetli proc by vrazdil tak hloupe, zbytecne i sobe zkomplikoval zivot mrtvou rodinou v daleke cizine kdyz denne ctes o lidech co nechtic umiraji daleko jednoduseji aniz by byl nekdo jiny obvinen ze je zabil.Tisice lidi umiraji tzv.prirozenou smrti jen proto, ze neni zajem zjistit pravdu!
5.9. | 18:08 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
CEzare, nejsi ty blondyna?? Byls u toho!!?? Ma pritelkyne zemrela na mrtvici a jeji dcera mela zato, ze spi!! Doktora zavolala az kdyz zjistila ze nespi, ale nezije..Myslis ze je mozno ji obvinit z vrazdy?? Co vy jste za hlupaky,,neuveritelne..
5.9. | 17:56 cezar8
9
Náhlasit nevhodný komentář
Před léty jsem byl také v Egyptě v luxusním hotelu a ty jejich proudové chrániče jsem viděl. Vůbec žádné, po odsunutí nočního stolku neskutečný chomáč kabelů v otevřené krabici......a když začalo pršet, vypadla elektrika v celém hotelu, jsem poučen a do těchto krajin nejezdím, a co Kramný?
5.9. | 17:49 cezar8
17
Náhlasit nevhodný komentář
Jak to bylo doopravdy, ví jen Kramný, ale všichni jsme viděli jak velice truchlil když ztratil manželku a hlavně dcerku, jak se pelešil ihned po návratu z Egypta atd......
5.9. | 17:41 bobule6
8
Náhlasit nevhodný komentář
Cezare a doplním ani posudky Dokoupila a Smatanové nejsou jediné. Navíc i znalci obhajoby u soudu nakonec řekli, že k posudkům Smatanové nemají připomínky.