Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.10. 2016 10:28
Kauza křivé obvinění

Kramný musí znovu k soudu! Za křivé obvinění mu hrozí 2 až 8 let

Petr Kramný u soudu
Zdroj: TN.cz
Petr Kramný u soudu

U Okresního soudu v Ostravě bude v úterý pokračovat případ Petra Kramného. Muž odsouzený na 28 let za vraždu manželky a dcery v egyptské Hurghadě stane před soudem kvůli křivému obvinění. Toho se měl dopustit, když prohlásil, že jej během výslechu policisté zmlátili.

Soud původně stíhání odložil pro neúčelnost. Trest, který Kramnému hrozil, byl mnohem nižší, než ten, ke kterému byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu. Státní zastupitelství se ale proti verdiktu odvolalo a Vrchní soud v Ostravě mu dal za pravdu a případ se vrátil k okresnímu soudu.

 

Kramný tak na konci června znovu musel k soudu. V tu dobu již ale odvolací soud potvrdil verdikt v případu dvojnásobné vraždy. Kramný k soudu neputoval z vazební věznice v civilním oblečení, ale ve vězeňském mundúru z věznice Mírov.

 

K soudu jej přivedla pětičlenná eskorta vyzbrojená samopaly. Soudkyně Barbara Duksová stání, které mělo původně trvat jen jeden den, odložila na říjen. Odůvodnila to tím, že spis v případu vraždy stále leží u Vrchního soudu v Olomouci.

 

 

Kramný u soudu uvedl, že se cítí nevinen. Už dříve uvedl, že s ním při výslechu policista Pavel Tvrdý praštil o zeď takovou silou, že se mu zatmělo před očima. U soudu využil svého práva nevypovídat. Ještě předtím ale vše hodil na svého bývalého advokáta. Ten měl podle Kramného zveřejnit informaci o zbití Kramného policisty bez jeho souhlasu.

 

U soudu vypovídal také policista Pavel Tvrdý. Odmítl, že by Kramného kdykoliv během vyslýchání praštil. Výpovědi dalších policistů Daniela Krupičky a Milana Kuchty , kteří byli u výslechu, při němž měl být Kramný napaden, četla soudkyně z protokolu. Oba uvedli, že nikdo z policistů Kramného nenapadl.
 

Podívejte se na reportáž o uvalení vazby na Petra Kramného

vbo TN.cz