Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.1. 2016 13:42
rozhovor sledovaný případ

"Vím, jak napadnu rozsudek," prozradila Kramného obhájkyně

Petr Kramný
Zdroj: Profimedia
Petr Kramný

Jak nese Petr Kramný svůj tvrdý, byť nepravomocný rozsudek, který ho poslal skoro na třicet let do vězení? Podle jeho advokátky se Kramného návštěvy u vězeňské psycholožky zintenzivnily. Není "happy", ale rozhodně se nevzdává. Případ chce dotáhnout klidně k mezinárodním soudům...

Petr Kramný flintu do žita rozhodně nehodil. Ač nepravomocně odsouzený za vraždu manželky a dcery, je spolu se svou advokátkou Janou Rejžkovou ochotný případ dohnat až k mezinárodním soudům. Zatím se ale vzpamatovává z prvního nepříznivého rozsudku. Jeho návštěvy vězeňské psycholožky se prý zintenzivnily.

 

Psycholožku Kramný vyhledal ihned po rozsudku, potvrdila jeho advokátka. Její služby Kramnému nabídla sama věznice. Advokátka Rejžková jeho současné psychickém rozpoložení shrnuje slovy: "není šťastný, vysmátý, happy"... *


(* Na tomto místě v textu původně vypadlo z citace Jany Rejžkové slovo "není", jak je níže uvedeno v rozhovoru, případně v audiozáznamu. Chybu jsme opravili a advokátce se omlouváme. Redakce TN.cz)

 

 

Máte už hotové písemné odůvodnění odvolání proti rozsudku?

Nemám. Včera jsem se koukala do datové schránky a rozsudek mi ještě nepřišel. Každý soudce má ze zákona na vypracování písemného odůvodnění rozsudku 30 dnů od vyhlášení. Až dostanu rozsudek, mám od doby doručení osm dnů na vypracování odvolání. To mě teprve čeká. Já musím argumentovat do toho písemného vyhotovení.

 

Poslechněte si rozhovor s Janou Rejžkovou:

 

Máte už představu, co budete na procesu ve svém odvolání napadat?

 

Samozřejmě, samozřejmě. Mám velmi jasnou představu, ale neřeknu vám to. To nejde.

 

 

Udělala byste v obhajobě zpětně něco jinak?


Ne, ne, ne. Neudělala. Samozřejmě, že si za obhajobou stojím. Já i můj klient.

 

Kolik teoretických opravných prostředků ještě panu Kramnému zbývá?

 

Máme řádné a mimořádné opravné prostředky. Těmi řádnými je odvolání u prvoinstačního nebo druhoinstančního soudu. Pak nastupují mimořádné opravné prostředky - dovolání, stížnost pro porušení zákona a následně ústavní stížnost.

 

 

Jste ochotná všech opravných prostředků využít?


No, samozřejmě. Ale doufám, že mě nebudou soudy nutit k tomu, abych je musela využít všechny. No a pokud jsou vyčerpány všechny stupně soudů v této republice, jsou ještě soudy mimo hranice České republiky.

 

Takže jste ochotná ten případ dotáhnout až k mezinárodnímu soudu?

 

Ano, to já říkám od počátku procesu. Samozřejmě! Já to beru jako principiální záležitost. Toto je principiální záležitost z pohledu práva, z pohledu procesu jako takového. Ano, využijeme všech možností, které nám právní řád české republiky, umožňuje.

 

Vidíte nějakou naději na osvobození pana Kramného? Nebo alespoň na zmírnění trestu?

 

Pane redaktore, naděje přece umírá až naposledy. To bych byla špatný advokát, kdybych se lekla jednoho rozhodnutí. Já jsem obhájce a profesionál. Pokyny mi dává můj klient, ale na tom, že vyčerpáme všechny řádné i mimořádné prostředky jsme už dávno domluveni. Tak by měl na věc nazírat každý obhájce.

 

 

Jak ten rozsudek přijal pan Kramný?


Jak ho přijal, všichni viděli. myslím, že se to rozebíralo v médiích dostatečně - jak se tváří, jak se netváří, jaký má účes... Já myslím, že všichni mohli vidět, že pan Kramný seděl, jak jsem četla, jako socha. Ano, on velmi bedlivě poslouchal výrok a odůvodnění paní soudkyně. Obecně platí, že se lidem špatně poslouchá, když je někdo vykresluje takové, jací ve skutečnosti nejsou. Jak byste se cítil v takové situaci vy sám? Samozřejmě, že není šťastný, vysmátý, happy. To rozhodně ne. Já kvituju, já velmi velmi kvituju to, jak se zachovala věznice. Ihned po vynesení rozsudku měl pan Kramný zařízenou psycholožku.

 

A využil ji?


No samozřejmě, že ji využil. Ale on je tam v péči psycholožky po celou tu dobu, nicméně teď se ta sezení u psycholožky zintenzivnila. To je všechno, co vám můžu říct.

tn.cz / David Garkisch

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

14.1. | 11:24 Robert Matula
72
Však ještě v Egyptě se chechtal asi si myslel, že ho nikdo nezavře takže je ted ...
14.1. | 14:37 roko-lanek
-42
To se dalo čekat že bude odsouzen bez důkazu nevinny člověk.
18.1. | 16:53 haha33
2
Náhlasit nevhodný komentář
Paur a Kramný je nevinný, Aneta a Lucka se zasebevraždily- já jsem pro, aby policie už jen vybírala pokuty
17.1. | 16:23 bobule6
14
Náhlasit nevhodný komentář
Jj jusíku, Zeman říkal, že nevinný by volal dr, policii. ...a ne pojišťovnu. Takže by se na něj a pěkně z vysoka :-D trousile amnestie by se nekonala; -)))))
17.1. | 13:19 Jusa123
10
Náhlasit nevhodný komentář
MILOST NEBUDE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
17.1. | 13:18 Jusa123
12
Náhlasit nevhodný komentář
Obhájci a hlavně satan si myslel,že když mu nepomůžou odvolací soudy,Zeman dá milost a houby s octem.Dříve Zeman o případu moc nevěděl,ale teď asi poslouchal soud a říká,že ho přesvědčilo když první volal na pojišťovnu.jako manžel a otec by se měl starat o jiné a ne o pojišťovnu.Kramný máš to marný.
17.1. | 13:07 bobule6
13
Náhlasit nevhodný komentář
Staříku, nikdo nemůže za to, že je tak blbej a povídá si o tom s každým na potkání. U toho soudu řekla paní Gilová, že o vině ji přesvědčily odposlechy. Měli by se podívat na zoubek i tomu vypatlanci póóómóóóc.
17.1. | 13:00 Romana Pechová
12
Náhlasit nevhodný komentář
nikdo z těch dvou nemá co ztratit,Rejžková si dělá reklamu,peníze jí běží,Kramný,dost času 30 let,horší už to být nemůže ,třeba jim to někde vyjde,jsou to dva šašci,když už rozehrály hru o nevinně,tak je jasné,že nezmlknout hned po prvním rozsudku
16.1. | 16:00 satanastatanas
-18
Náhlasit nevhodný komentář
Jiste, vrazi, usvedceni, patri za mrize stejne jako ti, co by zaviraly jen podle drbu a kecu na NETU bez dukazu ale zato podle modnosti , strihu ucesu..
16.1. | 15:39 bobule6
19
Náhlasit nevhodný komentář
Máš recht vrah taky patří za mříže mezi ostatní vrahy a lumpy. Lumpove, se totiž malokdy vyskytuji samostatne, aby byly komplet nějaký trest by měl padnout i na hlavu staré prolhané rašple.
16.1. | 15:18 satanastatanas
-16
Náhlasit nevhodný komentář
Lumpove, se malokdy vyskytuji samostatne. Kazde hnizdo je podezrele a nutno prohledat..
16.1. | 14:53 bobule6
17
Náhlasit nevhodný komentář
Policisté také prováděli domovní prohlídky u advokátů Ivo Haly, který působil jako insolvenční správce, Roberta Vladyky mladšího a Jana Pacovského"Kde si vzal, že to byl soudní znalec Šenkýř. Demence ti ťuká na dveře, takto vznikají drby napůl hluchý, slepý trousil něco zaslechl, uviděl.