Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 26. 2. 2016
dobrý nápad

KRÁSNÉ VIDEO: Děti čtou psům v útulku, aby se přestali bát lidí

Zdroj: YouTube.com

S úžasným nápadem přišel jeden americký zvířecí útulek. Děti tam předčítají pejskům. Mají si tak zvyknout na budoucí pobyt v rodinách a přestat se bát lidí.

Z plachých a bojácných psů chtějí ošetřovatelé v útulku vychovat společenská zvířata. Pejsci, kteří v útulcích skončí, si v předešlém životě často zažili peklo. Není tedy divu, že jsou k lidem nedůvěřiví a někdy i agresivní.

 

V psím útulku v americkém Missouri začali zkoušet velmi netradiční metodu, jak přimět psy, aby se lidí nebáli. Děti ve věku od 6 do 15 let absolvují desetihodinový trénink a potom je jim svěřen zodpovědný úkol. Sednou si před pejskův kotec a předčítají mu z knížky.

 

 

"Chtěli jsme kontaktem s dětmi pomoci plachým psům a vidíme, že to na ně skutečně pozitivně působí," řekl ředitel projektu Job Klepacki. V ideálním případě se pes k dítěti přiblíží a projeví zájem. Dítě jej za každý pokrok odměňuje pamlskem. Program běží už několik měsíců a má skvělé výsledky. A děti si alespoň procvičí čtení.

epa TN.cz

Diskuze

26.2. | 13:28 Vojta Také
2
Náhlasit nevhodný komentář
Ještě větší děs je ten chlap v reklamě, kterého cpou do každého videa. Už mám z něj tik, přitom stejně nevím, na co reklama je, takže se míjí účinkem.
26.2. | 13:12 adnachiel
-8
Náhlasit nevhodný komentář
Čtení? Takové koktání a kuňkání, to je děs. Měli tam dát děti, které číst umí, a měly by číst nahlas, aby je to pejsani vůbec slyšeli. A otočené obličejem k nim. Tohle nemůže mít výsledky, to ať nekecají.