Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 1. 2018
kuriózní incident

Kráva nechtěla na porážku, běhala ulicemi Jihlavy a napadala lidi

Zdroj: TV Nova

Ulicemi Jihlavy se proháněla kráva. Utekla majitelům a ve stresu se z ní stalo nebezpečné zvíře, které dokonce napadalo lidi. Chytit se ji podařilo až po několika hodinách, kdy zvíře zahnali do jednoho z průmyslových areálů a tam ho veterinář uspal.

Je jí půl roku a už má za sebou pořádný adrenalinový výlet. Místo po pastvinách se kráva proháněla ulicemi Jihlavy. Zvíře všechny vyděsilo. "Sestřelovalo mírně vyplašené lidi, nicméně snad se nikomu nic nestalo," řekl majitel biofarmy Josef Sklenář.

 

Jinak klidná jalovice se během pár chvil proměnila v nebezpečné 300 kilogramů těžké monstrum. Když se jalovici podařilo zahnat do areálu , který mimochodem sousedí z jihlavskou ZOO, musela se přijmout přísná opatření a celé okolí uzavřít.

 

 

Pak už se jen čekalo na veterináře. Ten zvíře uspal - použít přitom musel hned dvě střely. Ani tak ale ještě nebylo vyhráno - napůl omámená jalovice dál bojovala, dostala se přes zábrany a utekla do jiné části areálu. Tam už jí ale přemohlo uspávací sérum. Nakonec nastoupilo šest statných chlapů a spící zvíře odtáhlo. Celá odchytová akce trvala tři hodiny.

 

Jalovice si nejspíš chtěla výletem prodloužit život. Utekla ze špatně zavřené ohrady totiž zrovna ve chvíli, kdy ji chtěli odvést na porážku. Teď nejméně týden bude kvůli uspávacím injekcím v karanténě a třeba si slavnou útěkářku nakonec majitel nechá na odchov.

David Pik/ lud TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama