Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.5. 2016 20:53
obrovské bolesti

Křeče, krev, průjmy: 50 dětí se z výletu vrátilo se salmonelou!

Zdroj: TV Nova

Středočeští a liberečtí hygienici prošetřují hromadnou nákazu salmonelou, která postihla téměř 50 dětí ze dvou školek na farmě v Soběhrdech. Děti se vrátily z výletu s obrovskými bolestmi. Dvě dokonce skončily v nemocnici.

Děti z Mateřské školy ve Stráži nad Nisou podnikly výlet na farmu v Soběhrdech, domů se ale vracely s pořádnými bolestmi. Křeče v břiše, krvácivé průjmy nebo vysoké teploty - to jsou jen některé z vedlejších účinků požití nedostatečně tepelně upraveného jídla, které učitelky objednaly.

 

Šlo o kuřecí řízky a bramborovou kaši, kterou personál nejspíš vůbec neochutnal, protože učitelé po ochutnání jídlo ihned vrátili. Bylo nakyslé a dětem nechali přinést raději chleba.

 

 

Přesto se výletníci nákaze nevyhnuli. Podle hygieniků mělo 46 dětí a šest dospělých v těle salmonellu enteritidis, kterou mohlo obsahovat právě kuřecí maso. Vzorky nyní zkoumá Národní referenční laboratoř.

 

Kromě dětí ze Stráže nad Nisou měla nemoc propuknout i u další skupiny dětí z Vraného. Některé musely opakovaně navštívit pohotovost, dvě dokonce skončily v liberecké nemocnici.

 

Majitel farmy se už veřejně omluvil a firmě, která nákazu dětí způsobila, pravděpodobně vypoví smlouvu. Podrobnou reportáž pro vás chystáme do dnešních Televizních novin v 19:30.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

POZOR! Dělají se vám tyto skvrny na těle? Může to být otázka života a smrti!

KRUTÝ OSUD: Sedmiletý chlapec pomalu umírá! Co ho může zachránit?

Ivan Berka/ lud TN.cz

Diskuze

17.5. | 19:40 rexrothak
9
Náhlasit nevhodný komentář
Howada,jak můžete dát tak malým děckám kyselou bramborovou kaši.Vždyť jim se to trávící ústrojí ještě vyvíjí a už projdou salmonelou.Tam by měl lítat hygienik jak torpédo a tu pastoušku zavřít.
17.5. | 18:58 nichts obernichts
10
Náhlasit nevhodný komentář
"Majitel farmy se už veřejně omluvil a firmě, která nákazu dětí způsobila, pravděpodobně vypoví smlouvu." --- /// PRAVDEPODOBNE? Pak uz se neni cemu divit ...
17.5. | 18:46 allanaldik
6
Náhlasit nevhodný komentář
skoda ze to nepodavaji v parlamentu a senatu, nejaky ten fotbalovej boss v Jablonci to taky mohl dostat na talir aby byla sr@cka i mezi nima kdyz fotbal je takova zumpa. deti si to nezaslouzi.
17.5. | 18:45 tirpits
1
Náhlasit nevhodný komentář
Nebyla tam někde jedovatá eletryka?
Obchodní sdělení

Bohemia Apple