Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.2. 2016 20:34
drsný trest

Krejčíř dostal výjimečný trest! U vynášení rozsudku se smál!

Zdroj: TV Nova

Čech Radovan Krejčíř byl dnes v Johannesburgu odsouzen k 35 letům vězení za pokus o vraždu, o únos a o držení drog. Na závěr přelíčení, které přenášela živě některá jihoafrická média, to sdělil soudce Colin Lamont.

K výroku o vině Čecha a jeho pěti spolupachatelů dospěl soudce již loni a čekalo se jen na verdikt o výši trestu.Krejčíř, který účast na těchto zločinech odmítá, vzápětí sdělil soudu, že se proti rozsudku odvolá.

 

Soudce v závěrečné řeči označil Čecha za hlavní postavu mezi odsouzenými, za "bosse". Výši trestu zdůvodnil mírou závažnosti a společenské nebezpečnosti zločinů, z nichž byli loni muži usvědčeni. Někteří z pěti Jihoafričanů byli v době provinění policisty.

 

 

V závěrečné krátké řeči před vynesením rozsudku Krejčíř, který stanul před soudem v poutech, v angličtině řekl, že jeho odsouzení je "šokující" a že pro něj neexistují žádné "objektivní důkazy". Celý proces označil za nespravedlivý. Odmítl také tvrzení státního zástupce, že se před soudem někdy choval arogantně.

 

 

Krejčíř v pondělí při zahájení jednání o stanovení trestu obvinil soudce Lamonta ze zaujatosti a usiloval o výměnu soudce a odložení rozsudku, ale neprosadil to. Odklad stání na dnešek si nakonec vynutila bombová hrozba, která vedla k evakuaci soudní budovy a nakonec se ukázala planá. Soudce i dnes odmítl požadavek Čecha na odklad jednání, aby se soud mohl seznámit s jeho zdravotním stavem, protože se prý cítí nemocen.

 

 

Soudce Lamont v srpnu 2015 uznal Krejčíře vinným z podílu na únosu a mučení Bhekiho Lukheleho, bratra drogového dealera, který údajně zmizel i s 25 kilogramy pervitinu. Jedná se o první odsouzení Krejčíře v JAR, kde je muž uprchlý z Česka obžalován hned v několika různých případech, v nichž jde mimo jiné o vraždy.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Šokující video: Ozbrojený muž se v noci drze vplížil až do rodinné ložnice!

ZLODĚJ PITOMEC: Zničila ho vášeň pro selfie, neodpustil si je ani při vykrádačce

tn.cz / ČTK / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

23.2. | 15:34 oximoron-1990
26
Pěkný, civilizovaný češi ho nedokázali chytit a zaostalý opice v Africe už ho i ...
23.2. | 22:36 Josef Balogovi
-4
hej ty oximoron ... u tebe jsou zaostaly cernosi?? neni nahodou zaostalej ten ...
24.2. | 08:46 josefvyskoc
-2
Náhlasit nevhodný komentář
krejcir je obet xenofobie...mela by se do toho vlozit sabatova, krejcire z afriky vykoupit a"potrestat"ho tady podminkou...meli bychom vychazet z ceskych hodnot...
24.2. | 07:52 adnachiel
5
Náhlasit nevhodný komentář
Ať si to pan Krejčíř užije. Dobře, že tam utekl, u nás by takový trest nikdy nedostal. A aspoň ho nemusíme zadarmo živit. Jihoafričanům sice trvalo dost dlouho, než ho odsoudili, ale dali mu pořádný flastr.
23.2. | 22:58 Barbar Chcípák Pitt
5
Náhlasit nevhodný komentář
Josef balogovi,,černoši nejsou zaostaly, ale cikáni jo a ty asi taky,,zabyt,,:-D
23.2. | 22:36 Josef Balogovi
-4
Náhlasit nevhodný komentář
hej ty oximoron ... u tebe jsou zaostaly cernosi?? neni nahodou zaostalej ten krejcir?? vsak us jenom za to ze chtel nekoho zabyt ukazuje jak je ten sasek zaostalej.. a ty resis lidi ktery jsou cerny ?? a pak kdo je tu zaostalej?
23.2. | 22:27 vladisvj
3
Náhlasit nevhodný komentář
Takoví si poradí i ve vězení. Začne si nechat psát knihy a prodej mu vydělá majlant. Pak začne přemýšlet o útěku. Má na to dost času.
23.2. | 21:27 nichts obernichts
10
Náhlasit nevhodný komentář
Co si pamatuji - ma Krejcir take perfektne vykutalenou maminku Nadezdu, ktera se stale jeste pohybovala mezi obema staty ...
23.2. | 21:21 nichts obernichts
11
Náhlasit nevhodný komentář
Konecne mela tato zeme diky zkorumpovane justici apod. poradne stesti! Boss cs. podvodniku by mel do smrti zustat v JR v retezech. A jeho udajne deportovana (viz. Blesk) rodina se prochazi kde? V Cernosicich, nebo na Pankraci popr. Borech?
23.2. | 20:48 pe do
9
Náhlasit nevhodný komentář
Každý mukl je přece nevinný... Ale s tím plánováním vraždy soudce se přepočítal, to se neodpouští.
23.2. | 20:05 kocourkovamama
7
Náhlasit nevhodný komentář
Bude nostalgicky vzpomínat na ČEZko,litovat,že utíkal,tady by vod naší podplatitelný justice vyfasoval pár ročků,kdoví jestli vůbec.Přeju mu to ze srdce.Chytračil,až dochytračil.
23.2. | 19:40 pichav
-3
Náhlasit nevhodný komentář
BUM !!!!
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme